مانور پناه گیری صحیح ، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۲
مانور پناه گیری صحیح ، تخلیه امن و اسکان اضطراری در منطقه ۲
اقتصادوتجارت : به مناسبت روز ایمنی در برابرزلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ،مانور پناه گیری صحیح،تخلیه امن و اسکان اضطراری درمنطقه2 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،فرزاد قهرمانی چابک ،دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه با اعلام این خبر گفت: این مانور با هدف ارتقای سطح آگاهی شهروندان با پیامدهای ناشی از وقوع حوادث و بلایای طبیعی مانند زلزله، بر اساس یک سناریوی از پیش طراحی شده با رویکرد پناهگیری صحیح،تخلیه امن و اسکان اضطراری برگزار شد.
وی افزود:با توجه به اهمیت ارتقای توانمندی ارگان‌های امدادی خدمات‌رسان منطقه و همچنین آمادگی مجموعه‌های موجود در منطقه و شهروندان، مانور زلزله و حریق همزمان با روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی برگزار شد.
دبیر ستاد بحران منطقه با اشاره به اینکه مانور با هدف ارزیابی آموزش‌های ارائه شده، میزان سنجش مشارکت مردم، احصای نقاط قوت و ضعف مجموعه و نیروها اجرا شد، خاطر نشان کرد: در مانور یادشده با فرض وقوع زلزله، بلافاصله آتش سوزی و دود گرفتگی صورت گرفته و بلافاصله عملیات تخلیه امن اضطراری و پناهگيري صحيح شهروندان انجام شد.
وی یادآور شد: با حضور به موقع کلیه نهادهای خدمات‌رسان از جمله اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر، پلیس راهور، شرکت‌های آب، برق، گاز، فوریت‌های منطقه و … عملیات مربوطه اجرا و به شهروندان مصدوم و آسیب دیده امدادرسانی شد و سایر شهروندان نیز در نقاط امن اسکان داده شدند.