مانور پدافند غیرعامل تخریب و اختلال درشبکه رادیویی منطقه۲برگزارشد
مانور پدافند غیرعامل تخریب و اختلال درشبکه رادیویی منطقه۲برگزارشد
اقتصادوتجارت : مانور پدافند غیرعامل تخریب عمدی و اختلال در شبکه LAN ساختمان شهرداری منطقه2 همزمان با هفته گرامیداشت پدافند غیرعامل با حضور نیروهای آتش نشانی، اورژانس، نیروی انتظامی و شهرداری منطقه دو برگزار شد.


به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۲، فرزاد قهرمانی چابک ،دبیر ستاد مدیریت بحران منطقه۲ با اشاره به اینکه مهم ترین هدف پدافند غیرعامل ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیر ساخت‌های موجود است، افزود:با توجه به اين امر به منظور ارتقا هماهنگي در بخشهاي مختلف درگير در مديريت بحران از يك سو و افزايش توان و ارتقا سطح آمادگي درون سازماني در رويارويي با بحرانها و حوادث از سوي ديگر، برگزاري مانور و تمرين با موضوعات مختلف در برنامه سالانه ستاد مديريت بحران منطقه قرار دارد.
وی با اشاره به برگزاری مانور پدافند غیرعامل تخریب و اختلال درشبکه رادیویی ، افزود: اين مانور با هدف تمرين عملي واحدهاي اداري ، هماهنگي با سازمان هاي همكار در حوزه امنيتي و بخش پدافند غير عامل اجرا شد.
دبیر ستاد بحران شهرداری منطقه۲ با اشاره به نقش شبکه رادیویی منطقه عنوان کرد: در این مانور با ایجاد تخریب توسط خرابکار و اختلال در شبکه رادیویی ،بعد از بوجود آمدن علائم در سامانه های کنترل ، پس از پیگیری وضعیت حادثه،نیروهای عملیاتی ستاد پیشگیری و مدیریت بحران ،کارشناسان حوزه ICT وهمچنین سازمان های خدمات رسان نسبت به محدود کردن آتش سوزی و رفع حادثه اقدام شد.
وي ادامه داد: ايجاد آمادگي براي مقابله با حوادث انسان ساز، ارزيابي نحوه مديريت بر منابع و امكانات موجود در ساختمان، ايجاد هماهنگي بيش از پيش بين مديران و عوامل اجرايي و ارزيابي مهارت نيروهاي عملياتي ترسيم نقشه راه جهت مواجه شدن با چنين موضوعاتي از ديگر اهداف برگزاري اين مانور بود.