لزوم اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی در قلب تهران
لزوم اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی در قلب تهران
شبکه اقتصادوتجارت : معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ۱۲ از برگزاری جلسه هم اندیشی با شورایاران قلب تهران در زمینه پروژه های کوچک مقیاس محلی خبر داد.

 گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، مصطفی حسینی کومله در جلسه کارگروه برنامه و بودجه شورایاری قلب تهران پس از گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و به طور خاص شهدای قلب تهران گفت: شهرداری منطقه ۱۲ افتخار دارد پیشتاز برنامه ریزی محله محور و تعریف و اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی باشد.

▫️وی ضمن تاکید بر نگاه ویژه مدیریت شهری در دوره اخیر به پروژه های خرد مقیاس محلی، به سابقه برنامه ریزی محله محور در قلب تهران اشاره کرد و اظهار داشت: تاکید بر برنامه های محله محور و پروژه های کوچک مقیاس محلی در قلب تهران از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و شهرداری منطقه ۱۲ پس از تدوین برنامه ارتقای کیفیت زندگی در قلب تهران با اتخاذ استراتژی طب سوزنی، به تهیه دفترچه های برنامه های اجرایی و عملیاتی محلات تاریخی قلب تهران  با همکاری سازمان نوسازی و دفاتر توسعه محلی پرداخت.
▫️پس از آن در سال ۱۳۹۵ این پروژه ها به تصویب شورای اسلامی شهر درآمد و در قالب تبصره ای از بودجه به منصه اجرا درآمد.
▫️حسینی ضمن  تاکید بر لزوم مشارکت مردم در تعریف و اجرای پروژه های کوچک مقیاس محلی افزود: در یک سال گذشته پس از تهیه و به روزرسانی اسناد توسعه محلی، در یک فرآیند مستمر و چند مرحله ای، انطباق پروژه های کوچک مقیاس محلی با نظرات شورایاران در چند گام دنبال شد. گفتگوی دفاتر توسعه محلی با شورایاران و معتمدین محلی در فرآیند تهیه اسناد، برگزاری جلسات کارگروههای اجرایی ستاد بازآفرینی منطقه با محوریت نواحی و حضور دبیران شورایاریهای محلات و استعلام مجدد از دبیران محلات به منظور ارایه نقطه نظرات تکمیلی گامهای مکرر این فرآیند مشارکتی تدقیق پروژه ها با شورایاران بود.
▫️معاون برنامه‌ریزی و توسعه شهری منطقه ضمن اشاره به استعلام مجدد از دبیران شورایاری محلات پس از ابلاغ رسمی دستورالعمل اجرای پروژه های کوچک مقیاس شهری افزود: در یک ماه اخیر، پس از تاکید ویژه شورای اسلامی شهر تهران، به منظور احصا و برشماری اولویت های مغفول مانده محلات، مجددا از شورایاران خواسته شده اولویتهای اصلی محله خود را در چارچوب دستورالعمل ابلاغی شهردار محترم تهران به شهرداری منطقه جهت درج در فهرست نوبت دوم پروژه های کوچک مقیاس منطقه اعلام نمایند.
▫️گفتنی است در کارگروه برنامه و بودجه شورایاریهای قلب تهران، شورایاران ضمن اعلام نظرات و بیان مشکلات محلات خود، به پرسش در زمینه ماهیت پروژه های کوچک مقیاس پرداخته و معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه ضمن پاسخگویی به سوالات شورایاران، از محلاتی که در نظرخواهی اخیر مشارکت نداشته اند، خواست تا ضمن اعلام نظرات و اولویتهای خود، مدیریت شهری را در ارتقای کیفیت زندگی محلات قلب تهران یاری دهند.