لایروبی مستمر کانال ها و مسیل های شمال شرق تهران برای آبگرفتگی های احتمالی
لایروبی مستمر کانال ها و مسیل های شمال شرق تهران برای آبگرفتگی های احتمالی
شبکه اقتصادوتجارت :معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه4 تهران از اجرای طرح لایروبی مستمر کانال ها ومسیل ها خبرداد و گفت: با اجرای این طرح، آبگرفتگی در سطح معابر به حداقل کاهش خواهد یافت.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۴ تهران” حمیدرضا فرخی” با اشاره به اینکه منطقه ۴ از قسمت شمالی هم مرز با مناطق یک و ۳ است و همین باعث می شود آب مسیل ها و کانال ها از بالادست روانه منطقه ۴ شود، افزود: قبل از فرارسیدن فصل بارندگی همه مسیل ها و کانال ها پایش، بررسی و نقاط آبگیر شناسایی شده اند.
او گفت: منطقه ۴ دارای حدود ۵۰ کیلومتر کانال و مسیل روباز، روبسته و مدفون می باشد که بعضا مسیل ها و کانال ها طبق برنامه زمانبندی لایروبی می شوند و با اقدامات انجام شده از سوی حوزه خدمات شهری منطقه، آبگرفتگی به حداقل رسیده است.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ در ادامه افزود: مسیل خشایار واقع در خیابان رودخانه و کانال علم و صنعت از مهمترین کانال ها و مسیل هایی هستند که با توجه به اهمیت به صورت روزانه لایروبی و کانال های دیگر ماهی ۴ تا ۵ بار لایروبی می شوند.
او در پایان با بیان اینکه تجمع زباله مهمترین عاملی است که باعث ایجاد آبگرفتگی در معابر و انهار می شود ، گفت: شهروندان برای تفکیک زباله باید دقت بیشتری به خرج دهند و پسماند خود را روانه انهار نکنند.