كارگروه عملياتي براي شناسايي و مناسب سازي ايستگاه هاي متروي تشكيل شد
كارگروه عملياتي براي شناسايي و مناسب سازي ايستگاه هاي متروي تشكيل شد
اقتصادوتجارت : مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه از تشكيل کارگروهی عملیاتی براي بررسی میدانی وضعیت ایستگاه هاي متروي تهران و حومه خبر داد.
  • به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از مديريت ارتباطات و امور بين الملل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه؛ مهدي شايسته ضمن گراميداشت ۱۲ آذر روز جهاني معلولان گفت: حسب وظیفه‌ی قانونی و انسانی، از اوایل هفته گذشته كارگروه عمليلتي برای بررسی میدانی از وضعیت ۱۴۱ ایستگاه بهره برداري شده متروي تهران و حومه به منظور رفاه حال بيشتر جانباران ومعلولان با هدف رفع نواقص به ويژه آسانسورها و رمپ‌ها جهت استفاده راحت جانبازان و معلولان از مترو تشکیل شده است.
  • وي با اشاره به توجه حقوق شهری به حقوق افراد معلول از باب توجه به حقوق شهروندی آنان و لزوم دسترسی برابر شهروندان به تسهیلات شهری،كه امری ضروری است تصريح كرد، در حال حاضر به جز سه ايستگاه در تمامی ایستگاه‌های متروی تهران، آسانسورها فعال هستند.
  • مهدي شايسته افزود: مناسب سازي ايستگاه هاي شهرزيرزميني در دوره‌های قبلی، متاسفانه بخاطربرخی کوتاهی‌ها از جمله نداشتن استاندارد و عدم صدور بیمه نامه توسط شرکت‌های بیمه‌گذار، کار ما را دشوار کرده است.
  • مديرعامل شركت بهره برداري متروي تهران و حومه با بيان اينكه با هماهنگی و مساعدت ویژه دفتر شهردار تهران، تمامی رمپ‌های ورودی ایستگاه‌ها بررسی شده افزود: مقرر شده با همکاری شهرداری نواحی و مناطق، نواقص به طور کامل برطرف شود.
  • وي در پايان گفت: امیدوارم با کار و تلاش جهادی و خستگی‌ناپذیر بتوانیم از شعارزدگی پرهیز کرده و روزی را شاهد باشیم که جانبازان و معلولان در هر کجای کشورمان بتوانند به راحتی از حمل و نقل عمومی به ویژه متروی پایتخت استفاده کنند.
  •