فولاد خراسان رکورد‌دار فروش میلگرد در بورس کالا
فولاد خراسان رکورد‌دار فروش میلگرد در بورس کالا
اقتصاد و تجارت : مجتمع فولاد خراسان” با عرضه ۲۰۵هزار و ۴۸۰ تن میلگرد، بیشترین حجم فروش میلگرد را در رینگ صنعتی بازار بورس کالا در ۶ ماه اول سال جاری به خود اختصاص داد.

به گزارش اقتصاد و تجارت ، مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در این باره عنوان کرد: بر اساس داده‌های اعلام شده در سایت بورس کالای ایران، تناژ محصولات فروخته‌شده شرکت در بورس کالا در ۶ ماه نخست سال جاری افزون بر ۱۵۳ هزار و ۸۲۴ تن بوده که ارزش آن بیش از ۷/ ۲۰هزار میلیارد ریال است و این مجتمع بزرگ صنعتی موفق به عرضه و فروش ۷۵درصد از محصولات خود در بورس کالا شده است.

“کسری غفوری” در ادامه خاطرنشان کرد: رقابت برای خرید محصولات عرضه شده فولاد خراسان در رینگ معاملاتی بورس کالا در ۶ ماه نخست سال جاری باعث شد تا صف خرید محصولات بیشتر شود و رکورد‌دار بیشترین فروش میلگرد در این رینگ صنعتی باشیم. بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت بورس کالای ایران، در این مدت ۹۹هزار تن انواع شمش تولیدی شرکت فولاد خراسان در بورس کالا عرضه شده که ۶۱۵۰۰ تن از سبد شمش این شرکت به ارزش بیش از ۲/ ۷هزار میلیارد ریال به فروش رسیده است.

سیداحمد لطفی رئیس کمیته فروش فولاد خراسان در خصوص استراتژی‌های فولاد خراسان برای بازاریابی و فروش در حوزه صادرات و فروش داخلی عنوان کرد: استراتژی شرکت برای بازارهای صادراتی متاثر از موقعیت فولاد خراسان و نزدیکی به بازار آسیای میانه، توسعه و نفوذ به بازارهای منطقه‌ای است. همچنین سرپرست معاونت بازاریابی و فروش فولاد خراسان خاطرنشان کرد: این شرکت در راستای شفاف‌سازی هرچه بیشتر، فروش محصولات خود را در بازارهای داخلی، از طریق بورس کالا انجام می‌دهد و این شفاف‌ترین شیوه فروش است.

به گفته حسین بختیاری، همه افرادی که متقاضی خرید محصولات فولاد خراسان هستند، می‌توانند از طریق بورس کالا به این محصولات دست یابند و این شیوه عرضه به منزله اعتقاد به شفافیت معاملاتی بنگاه اقتصادی است. وی عدم انحصار در امر فروش و شفافیت عرضه و تقاضا را دو شاخص معاملات کالایی شرکت فولاد خراسان برشمرد.

روابط عمومی فولاد خراسان