غبارروبی از مزار مطهر شهدای گمنام چوار به مناسبت سالروز فتح خرمشهر
غبارروبی از مزار مطهر شهدای گمنام چوار به مناسبت سالروز فتح خرمشهر
اقتصادوتجارت : به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و با حضور مدیرعامل پتروشیمی ایلام و جمعی از مسئولین شهرستان چوار، آیین غبارروبی مزار مطهر شهدای گمنام چوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی ایلام، در این آیین که حجت‌الاسلام میهن‌پرست امام‌جمعه چوار و فرمانده سپاه شهرستان نیز حضور داشتند، حسن نجفی‌سمنانی با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس گفت: امروز پاسداشت مقام و منزلت شهدا یک تکلیف شرعی و اجتماعی است.
وی با بیان اینکه شهدا و ایثارگران خیمه‌های ستون نظام و انقلاب هستند، افزود: تبیین رشادت‌ها و جان‌فشانی‌های شهدا و جانبازن دوران دفاع مقدس یک وظیفه‌ همگانی و دینی است.
وی امنیت و آرامش امروز تولید را مدیون ایثار شهدا و خانواده‌ی والامقام شهدا عنوان کرد و افزود: به شکرانه‌ این آرامش، تولید در پتروشیمی ایلام مستمر و پایدار است.
حجت‌الاسلام میهن‌پرست امام جمعه چوار با تقدیر از تلاش‌های مدیرعامل و مجموعه‌ صنعتگران پتروشیمی ایلام در توجه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی در شهرستان چوار گفت: پتروشیمی ایلام پرچمدار نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت در استان است.
سرهنگ تهرانی‌زاده فرمانده سپاه شهرستان چوار نیز با برشمردن گوشه‌ای از دلاورمردی‌های رزمندگان و شهدای والامقام در عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس بیان داشت: آزادسازی خرمشهر پس از ۵۷۶ روز اشغال توسط رژیم بعث، فصلی نوین و برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس بود.
در این مراسم پس از غبارروبی، عطرافشانی، قرائت فاتحه و نثار گل و تجدید میثاق با آرمان‌های شهدای گمنام، حسن نجفی‌سمنانی دستور بهسازی مزار مطهر شهدای گمنام شهرستان چوار را صادر کرد.