عبور از رکورد تولید یک سال گذشته ایران خودرو دیزل در ۹ ماه/ برنامه تولید سالانه ۱۵ هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین
عبور از رکورد تولید یک سال گذشته ایران خودرو دیزل در ۹ ماه/ برنامه تولید سالانه ۱۵ هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین
اقتصادوتجارت : شرکت ایران خودرو دیزل توانست با تولید سه هزار و ۷۰۲ دستگاه خودروی تجاری سنگین و نیمه سنگین، از رکورد تولید سال گذشته عبور کند.

ایکوپرس- فرشاد مقیمی در حاشیه مراسمی که به همین مناسبت در ایران خودرو دیزل برگزار شد، با اشاره به عبور از رکورد تولید سال گذشته در روزهای ابتدایی نهمین ماه سال، گفت: نه تنها شاهد افزایش تولید در شرکت ایران خودرو دیزل هستیم، بلکه در تنوع سازی محصولات و تولید محصولات جدید در حوزه تجاری و باری، دستاوردهای خوبی با همت کارگران توانمند و مدیران سخت‌کوش رقم خورده است.
وی ضمن اظهار امیدواری نسبت به دستیابی تولید سالانه حدود ۱۵ هزار دستگاه خودرو در این شرکت، تصریح کرد: علاوه بر این‌که تقاضا برای این حجم از تولید در کشور وجود دارد، حاکمیت نیز حمایت های بسیار خوبی را در دست اجرا دارد و در قانون بودجه ۱۴۰۱ پیشنهادهای خوبی مطرح شده است.
مقیمی تصریح کرد: در آینده ای نزدیک، شاهد رونق بیش تری در حوزه خودروهای سنگین در کشور خواهیم بود‌.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این‌که زمینه هایی فراهم شده تا در آینده‌ای نزدیک محصولات ایران خودرو دیزل به سایر کشورها صادر شوند، اظهار امیدواری کرد، در سال آینده جشن صادرات محصولات این شرکت و زیرمجموعه آن برگزار شود.
وی تصریح کرد: در حوزه کیفیت، در یک سال گذشته،‌ محصولات ایران خودرو دیزل بالاترین رکورد و ارتقای ستاره کیفی را داشته و در حوزه تولید نیز، رکورد ۱۰ سال گذشته در سال ۹۹ شکسته شده، امسال نیز تا پایان آبان‌ماه، از رکورد تولید سال ۹۹ عبور کرده است.
مقیمی با بیان این‌که برای سال آینده رشد صد درصدی تولید را در ایران خودرو دیزل هدف‌گذاری کرده ایم، تصریح کرد: پیش بینی ما، تولید هفت هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو تا پایان سال و برنامه سال آینده، تولید حدود ۱۵ هزار دستگاه است.
وی با اشاره به تلاش‌های ویژه شرکت های زیرمجموعه ایران خودرو دیزل نظیر چرخشگر، ایدم، گواه، محور خودرو و… در دستیابی به هدف عبور از رکورد تولید، گفت: شرکت ساپکو نیز در حوزه تامین محصولات تلاش‌های ویژه ای کرده است که قدردان آن هستیم.
مدیرعامل ایران خودرو دیزل نیز در حاشیه این مراسم، با بیان این‌که در حوزه محصولات جدید، در یک سال گذشته، شش محصول وارد چرخه تولید شد،‌ اظهار کرد: تا پایان آبان‌ماه، از رکورد تولید سال قبل عبور کردیم و در ماه‌های پایانی سال هم به اندازه هشت ماه گذشته تولید خواهیم داشت.
جواد توسلی مهر، افزود: اصلاح ساختار مالی ایران خودرو دیزل بهبود چشم‌گیری را به دنبال داشته و در حوزه بازار سرمایه نیز شاهد بالاترین رضایت سهام‌داران خرد و کلان از این شرکت هستیم. 
مدیرعامل ساپکو نیز گفت: ایران خودرو دیزل گام های بسیار خوبی در مسیر خودکفایی برداشته است و قطعاتی که در گذشته از کشورهای خارجی تامین می‌شده، اکنون داخلی سازی می شود.
عادل پیرمحمدی افزود: در حال حاضر کشنده جدید ایران خودرو دیزل، مراحل طراحی خود را طی می‌کند و ما نیز در حوزه تامین قطعات و خودکفایی در کنار این شرکت هستیم و امید است که این محصول کاملا داخلی سازی شده در آینده نزدیک به بازار عرضه شود.