طرح سه شنبه های سلامت در مساجد منطقه ۱۹ کلید خورد
طرح سه شنبه های سلامت در مساجد منطقه ۱۹ کلید خورد
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه 19 از اجرای طرح سه‌شنبه‌های سلامت محور در مساجد محلات 13 گانه به صورت مستمر سه شنبه های هر هفته در راستای اجرای برنامه های مسجد محور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت با اشاره به رویکرد اداره کل سلامت مبنی بر برگزاری برنامه های مسجد محوری در راستای تحقق این طرح تأکید کرد و افزود: به همین منظور سه شنبه هر هفته خدماتی شامل برنامه های آموزشی در حوزه سلامت روان ، پیشگیری از بیماری های جسمی و ایمنی در زندگی، بهداشت، تغذیه و روانشناسی با حضور کارشناسان سلامت برگزار می شود.

او با اشاره به اجرای بیش از ۲۰ میز خدمت سلامت در مساجد محلات منطقه ادامه داد: میز خدمات سلامت، مشاوره های روانشناسی فردی و گروهی، مشاوره تغذیه، غربالگری، قند خون و فشار خون به همراه توزیع ماسک و بروشور انجام شده است.

به گفته هدایت این طرح پس از اقامه نماز ظهر و عصر با برپایی میز خدمت، مشاوره های روانشناسی،غربالگری فشارخون وقند و مشاوره تغذیه ای به صورت رایگان هر هفته در ۱۰ مسجد برای نمازگزاران انجام می شود و تا کنون
در مساجد حضرت ابوالفضل (ع) محله نعمت آباد، چهارده معصوم (ع) خیابان شهید زلفی، امام زمان (عج) خانی آباد شمالی، صاحب الزمان بهمنیار،حضرت ابوالفضل (ع) خانی آباد نو، موسی بن جعفر (ع) نعمت آباد، اثنی عشر بهمنیار، حضرت ولیعصر (ع) خانی آباد شمالی و سید الشهدا میدان مرکزی میوه و تره بار برگزار شده است.

ضمن اینکه در حاشیه این طرح کلاس های آموزشی نحوه تفکیک پسماند از مبداء در راستای حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان همراه با توزیع کیسه های ویژه بازیافت برگزار می شود.

همچنین پیگیری رفع مشکلات مساجد در جلسات شورای سلامت و کانون خادمین از دیگر برنامه های اجتماعی مساجد است که با افزایش مشارکت شهروندان امیدواریم شاهد ارتقای کیفی و کمی فعالیت ها در این پایگاه مذهبی و مردمی محله ای باشیم.