ضرورت همکاری بیشتر کشورها برای پاسخگو سازی پلتفرم‌های بین‌المللی
ضرورت همکاری بیشتر کشورها برای پاسخگو سازی پلتفرم‌های بین‌المللی
اقتصادوتجارت : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی، بر ضرورت همکاری بیشتر کشورها در زمینه پاسخگوسازی پلتفرم‌های بین‌المللی و ممانعت از تضییع حقوق مردم و کسب‌وکارها توسط آنها تأکید کرد.

گزارش دفتر ریاست و روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل ازمرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در دومین روز حضور خود در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۲ (WSIS) در ژنو، در پنل عالی این اجلاس با عنوان کاربست‌ها و خدمات ICT سخنرانی کرد.

وزیر ارتباطات در این سخنرانی ابتدا تصویر کاملی از توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین روند خدمات به مردم ارائه کرد و در ادامه برنامه‌های آتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را برای توسعه دسترسی‌های مردم به خدمات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح کرد.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها اگرچه منجر به ایجاد موانعی در روند توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران شده است گفت: جمهوری اسلامی ایران تهدید تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرده است و توانسته اکوسیستم بومی خود در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را ایجاد کند.

زارع پور پیشنهاد‌هایی درباره اینکه چطور می‌توان درزمینهٔ حکمرانی سایبری در سطح بین‌المللی به نتایج ملموس رسید را برشمرد و در ادامه همکاری بیشتر بین کشورها درزمینه پاسخگو سازی پلتفرم‌های بین‌المللی و ممانعت از تضییع حقوق مردم و کسب‌وکارها توسط آنها را خواستار شد.