ضرورت تجمیع اسناد تاریخی شهرداری تهران در موزه‌ی نقشه
ضرورت تجمیع اسناد تاریخی شهرداری تهران در موزه‌ی نقشه
اقتصادوتجارت : معاون برنامه‌ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران صبح امروز شانزدهم بهمن‌ماه با حضور در موزه نقشه تهران از اسناد تاریخی و نقشه‌های تهران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، لطف‌الله فروزنده در این بازدید از مجموعه نقشه‌های جهان‌نما، نقشه‌های تهران، اسناد تاریخی و تجهیزات مرتبط با تهیه نقشه بازدید کرد.
در این بازدید معاون شهردار تهران با ابراز خرسندی از حضور در موزه نقشه تهران، اسناد موجود در این مجموعه را بیانگر تاریخ یک شهر و کشور دانست و اظهار کرد: نحوه نگهداری از این اسناد بسیار خوب است و امیدواریم نخبگان و اهل فن از اطلاعات این مجموعه به خوبی برای نشان دادن جایگاه تاریخی تهران استفاده کنند.
معاون شهردار تهران با تاکید بر ضرورت تجمیع اسناد تهران در یک مجموعه، ابراز امیدواری کرد که با جلب نظر شهردار تهران، بخشنامه‌‌ای در این خصوص صادر شود.
فروزنده افزود: حفظ اسناد شرایط و ویژگی‌هایی خاصی نیاز دارد که در هیچ یک از زیرمجموعه ‌های شهرداری تهران فراهم نیست و امکان از بین رفتن اسناد گران‌بها وجود دارد و این در حالی است که موزه نقشه تهران این توانایی را در اختیار دارد و امیدواریم همه مدیران شهری نسبت به این مسئله دغدغه داشته باشند که مجموعه اسناد شهری تهران در این مکان مناسب تجمیع و نگهداری شود.
گفتنی است موزه نقشه تهران در زیر مجموعه‌ی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران فعالیت می‌کند و علاوه بر نگهداری نقشه‌ها با استفاده از جدیدترین اصول مرمتی، احیاء نقشه‌های قدیمی و اسناد تاریخی شهر را بر عهده دارد.