شهردار منطقه۵: شهرداری منطقه۵ با تمام توان با کرونا مقابله می‌کند
شهردار منطقه۵: شهرداری منطقه۵ با تمام توان با کرونا مقابله می‌کند
شبکه اقتصادوتجارت : شهردارمنطقه۵ گفت: ستاد مقابله با کرونا با هدف هماهنگی، وحدت‌رویه و جلوگیری از موازی‌کاری برای پیشگیری از ابتلای به کرونا، در منطقه تشکیل شده است.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۵،محمود کلهری افزود:فعالیت‌های بسیاری برای پیشگیری از ابتلای کارکنان و‌مراجعان، در منطقه انجام و عملیاتی شده است.
♦️او خاطرنشان کرد:کارکنان و مراجعان، روزانه تب‌سنجی و اتاق‌ها و سرویس‌های بهداشتی در ساختمان‌‌شهرداری و نواحی هفتگانه، به‌طور مستمر، ضدعفونی و دستکش، ماسک و محلول‌های پاک‌کننده، بین کارکنان توزیع می‌شود.
♦️کلهری افزود: طرح غربالگری کارکنان و کارگران شهرداری نیز با هدف کسب اطمينان از سلامت كاركنان، قطع زنجيره بيماري و شناسایی و جداسازی افراد بیمار در دستور کار بوده و است .این طرح در چهار دوره، با همکاری بیمارستان ابن‌سینا و یک دوره شرکت شهر سالم اجرا شد. هم اکنون نیز همکاران در مجموعه شهرداری منطقه، در صورت ابتلا، با هماهنگی اداره سلامت از خدمات کلینیک شهرداری منطقه و بیمارستان ابن‌سینا بهره‌مند می‌شوند.
♦️شهردار منطقه ۵ اظهارداشت: تب‌سنجی نیروهای اسکان کارگری نیز با همکاری بیمارستان ابن‌سینا و در محل اسکان‌های کارگری انجام می‌شود.
♦️کلهری گفت: با هدف هماهنگی، نشست‌های مختلفی با نمایندگان نیروهای مسلح، بسیج، آتش‌نشانی، شورایاری و مدیران منطقه برگزار می‌شود و به منظور جلوگیری از گسترش و شیوع بیماری، عملیات ضدعفونی معابر با همکاری این عزیزان ‌و با هماهنگی ستاد مدیریت بحران منطقه انجام شده و‌ می‌شود.
♦️شهردار اظهار داشت: با هدف آگاهی‌بخشی، پیام‌های بهداشتی، در معابر پرتردد منطقه اکران و از تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای نیز برای اطلاع‌رسانی پیام‌های بهداشتی،استفاده شده است.
♦️او گفت: با توجه به شرایط خاص مددسراها، با همکاری اورژانس، آتش نشانی، خیرین و سایر نهادها، تلاش شد، بیشترین میزان حمایت ازگروه آسیب‌پذیر مددجویان را داشته باشیم، ضد عفونی مددسراها و ارائه مطالب آموزشی پیشگیرانه به مددجویان از جمله این اقدام‌ها است.
♦️کلهری بیان کرد: برپایی موکب‌های سلامت با هدف تهیه ماسک با قیمت مصوب به ویژه برای خانواده‌های کم‌برخوردار و یا دارای فرزند معلول و راه اندازی کانکس تست pcr رایگان برای بهره‌مندی کارکنان شهرداری با مشارکت مرکز بهداشت شمالغرب وکلینیک شهرداری منطقه۵ از دیگر اقدام‌های صورت گرفته در منطقه۵، برای پیشگیری و کنترل کرونا است