شهرداری قلب طهران برگزار کرد: برگزاری مانور محیط‌زیستی با موضوع آب‌گرفتگی در منطقه ۱۲
شهرداری قلب طهران برگزار کرد: برگزاری مانور محیط‌زیستی با موضوع آب‌گرفتگی در منطقه ۱۲
شبکه اقتصادوتجارت : معاونت خدمات‌شهری و محیط زیست منطقه 12، به منظور ایجاد آمادگی برای تحقق نگهداشت سیستم مدیریت محیط زیست ایزو ۱۴۰۰۱، مانوری با موضوع آب‌گرفتگی برگزار کرد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۲، صبح امروز، ۲۴ آبان‌ماه، اداره محیط زیست و توسعه پایدار منطقه ۱۲ به منظور ایجاد آمادگی برای تحقق نگهداشت سیستم مدیریت محیط زیست ایزو ۱۴۰۰۱، مانوری با موضوع آب‌گرفتگی برگزار کرد که این مانور با همکاری شهرداری ناحیه ۱، ستاد مدیریت بحران منطقه، سامانه ۱۳۷ ناحیه ۱، اورژانس تهران و کسبه و شهروندان انجام شد.
در این مانور که در محدوده جغرافیایی: از شمال خیابان انقلاب، از جنوب خیابان امیرکبیر، از شرق خیابان مصطفی خمینی و از غرب خیابان سعدی انجام پذیرفت، تأثیر زیست‌محیطی مانور اجرایی و نظارت بر عملکرد نحوه اجرای آن بررسی شد؛ همچنین نقاط قوت و ضعف موجود در این زمینه مشخص گردید.
محمدرضا ندرلو، معاون خدمات‌شهری و محیط زیست منطقه در تشریح هدف از برگزاری این مانور گفت: این مانور به منظور سنجش آمادگی کامل نیروهای خدمات شهری و بررسی تجهیزات و ادوات موجود، همچنین بررسی شرایط و پیامدهای ناشی از بارش برف و باران برگزار شد.
وی فراهم‌سازی شرایط مناسب برای عبور و مرور شهروندان در وضعیت بارش برف و باران را ضروری دانست و با اشاره به اقدامات لازم برای جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر در فصل بارش‌های پاییزی بیان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل پاییز و آغاز بارش‌ها، از پیش تمهیداتی اندیشیده شده تا با شناسایی نقاطی که درگیر آبگرفتگی خواهند شد، مشکلات احتمالی رفع شود.
ندرلو با ابراز اطمینان از در کنترل‌بودن شرایط بارش‌ها در فصول سرد ادامه داد: با امکانات، ماشین‌آلات و تجهیزاتی که در اختیار معاونت خدمات شهری است، به امید خدا موضوع بارش باران در فصول سرد سال، مشکل خاصی برای شهروندان ایجاد نخواهد کرد.