شستشو و لایروبی مکانیزه انهار منطقه۲
شستشو و لایروبی مکانیزه انهار منطقه۲
اقتصادوتجارت : معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه2گفت:با آغاز فعالیت 4 دستگاه جنتکس، شستشو و لایروبی انهار منطقه به صورت مکانیزه انجام می شود.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی منطقه۲، جعفر میرزایی با اعلام این خبرگفت: منطقه دو با وجود ۶۴ کیلومتر شبکه بزرگراهی و معابر شهری و همچنین ویژگی های جغرافیایی منطقه از شرایط خاصی برخوردار بوده و برهمین اساس انهار سطح منطقه به لحاظ رسوب پسماند نیازمند لایروبی مستمر بوده و این مساله به خصوص قبل از بارش های پاییزی و بهاره از اهمیت بیشتری برخوردار است.
وی با اشاره به رویکرد مدیریت شهری در استفاده از روش های نوین در افزایش کیفی خدمات رسانیگفت: بدین منظور با هماهنگی معاونت خدمات شهری شهرداری تهران،با استقرار ۴ دستگاه جنتکس ،لایروبی و شستشوی مکانیزه انهار و کانال ها در منطقه۲ آغاز شد.
میرزایی افزود: شستشو و تخلیه ی همزمان از جمله قابلیت های دستگاه مکنده جنتکس است که علاوه بر افزایش سرعت عمل و انتقال مستقیم نخاله ، در کاهش هزینه های نگهداشت شهر نیز تاثیر گذار است.

به گفته معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه۲ ، کاهش آلودگی های زیست محیطی از دیگر کارکردهای استفاده از شیوه های مکانیزه لایروبی و شستشوی انهار است .