شایعه حذف تخفیف بیمه شخص ثالث با تعویض پلاک کذب محض است
شایعه حذف تخفیف بیمه شخص ثالث با تعویض پلاک کذب محض است
اقتصاد و تجارت : معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا: شایعه حذف تخفیف بیمه شخص ثالث خودروها با تغییر یا تعویض پلاک کذب محض است.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از سایت راهور، اخیراً شایعه‌ای در فضای مجازی مطرح شده که با تغییر پلاک خودروها تخفیف بیمه شخص ثالث از بین می‌رود و دوباره از صفر شروع می‌شود، در همین راستا سرهنگ عین‌الله جهانی اظهار داشت:  طبق قانون پلاک‌هایی که بیش از یک‌سال استفاده نشود، با حفظ سوابق به نفر دیگری منتقل می‌شود.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: طبق قانون فردی که چندین پلاک فک‌شده داشته باشد، این پلاک‌ها به صورت تفکیک‌شده و آزاد در اختیار مراکز تعویض پلاک ما هستند و اگر زیر یک سال باشد، هر زمان مراجعه کنند پلاک خودرو به خودشان اختصاص پیدا می‌کند اما بالای یکسال ممکن است پلاک دیگری به آن‌ها اختصاص پیدا کند.

وی افزود تخفیف عدم خسارت در بیمه‌نامه شخص ثالث متعلق به مالک وسیله نقلیه (صاحب پلاک انتظامی وسیله نقلیه) است و بر اساس مقررات بیمه شخص ثالث، مالکین وسایل نقلیه موتوری زمینی می‌توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث پلاک قبلی خود را همزمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس از آن به وسیله نقلیه دیگر از همان نوع (مثلا سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلاواسطه آنها باشد انتقال دهند. لذا با توجه به اینکه سابقه پلاک‌ها و تخفیفات بیمه‌نامه‌های شخص ثالث برای مدت نامحدود به ترتیب در بانک‌های اطلاعاتی راهور و بیمه (شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی) محفوظ است، با واگذاری پلاک‌های قدیمی به دیگری به هیچ عنوان سوابق رانندگی و بیمه‌ای از جمله تخفیفات عدم خسارت مالک قبلی پلاک از بین نخواهد رفت و افراد با توجه به سوابق بیمه‌ای خود از مزایای تخفیفات بهره‌مند می‌شوند.

سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: هیچ سوء استفاده و هماهنگی بین پلیس و شرکت بیمه در خصوص حذف تخفیفات وجود ندارد و این خبر صرفاً یک نوع تشویش اذهان عمومی است و ما طبق قانون، علیه افرادی که اقدام به انتشار چنین شایعات و اتهاماتی می‌کنند، شکایت خواهیم کرد