سند راهبردی ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد
سند راهبردی ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد
اقتصادوتجارت : همزمان با ۲۶ تیرماه پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از ویرایش نخست سند راهبردی ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد.

در مراسمی همزمان با پنجاه و پنجمین سالگرد تاسیس ایدرو و با حضور رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت صمت ، مدیرکل دفتر وزارتی صمت ، اعضای هیات عامل سازمان ، معاونان و مدیران سازمان و شرکت های تابعه از ویرایش نخست سند راهبری ایدرو ۱۴۰۶ رونمایی شد .

معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایدرو در این مراسم با اشاره به مختصات خاص اقتصاد کشور ، سند راهبردی جدید ایدرو را مبتنی بر توسعه تحول محور خواند و گفت : چشم انداز ایدرو در سند راهبردی ، پیشرو در توسعه صنعتی و گسترش بن سازه ( پلت فرم ) های نوسازی و نوآوری صنعتی در افق ۱۴۰۶ خواهد بود.

نبوی توانمند سازی و نوسازی صنایع ، توسعه بن سازه ( پلت فرم ) های نوآورانه، توسعه هدفمند سرمایه گذاری و توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی ها را چهار راهبرد کلان ایدرو براساس سند جدید عنوان کرد .

رئیس هیات عامل ایدرو گفت : در راستای توانمند سازی و نوسازی صنایع ایجاد شبکه ارزیابی ، رتبه بندی و نظارت بر ارائه دهندگان خدمات ، شناسایی حلقه های دانشی و ایجاد پلت فرم های بهم رسان ذی نفعان این حوزه ، تسهیل گری در ارائه خدمات مشاوره ای و تسهیل گری در تامین مالی اجرای طرح های بهسازی، بازسازی و نوسازی از جهت گیری های این راهبرد کلان ایدرو است .

به گفته نبوی تحرک بخشی به جریان کسب و کار های نوظهور و فناور محور ، بهم رسانی عرضه و تقاضای فناوری ، حمایت از نوآوری فناورانه و رسوخ آن در صنایع و ایفای نقش فعال در توسعه و تعمیق ساخت داخل از دیگر جهت گیری های اصلی این راهبرد به شمار می رود.

معاون وزیر صمت شناسایی زمینه های سرمایه گذاری منتخب و سودآور ، ارزیابی و انتخاب شرکای راهبردی داخلی و خارجی، مولد سازی دارایی ها و تنوع بخشی به روش های تامین مالی ، گسترش روش سرمایه گذاری و اخذ بهره مالکانه و استفاده حداکثری از توان ساخت داخل را به عنوان جهت گیری های توسعه هدفمند سرمایه گذاری به عنوان سومین راهبرد کلان جدید ایدرو عنوان کرد .

نبوی در ادامه در تشریح جهت گیری های اصلی راهبرد توسعه مدیریت و ارتقای شایستگی نیز گفت : ایجاد شبکه ای منسجم ، توانمند و ذی صلاح از ارائه دهندگان خدمات توسعه کسب وکار و بهبود حاکمیت شرکتی با محوریت ارتقای عملکرد ، مهارت ها وتوان مدیریتی شرکت های تحت پوشش می تواند به تقویت و بالندگی سرمایه های انسانی و سازمان بنگاه های تولیدی و خدماتی کمک کند .

رئیس هیات عامل ایدرو همچنین خط مشی و محورهای راهبری عمومی شرکت های تابعه ایدرو را رعایت قوانین و انجام تکالیف قانونی ، اهتمام برای تحقق و بهبود عملکرد ، پایش و نظارت ، مدیریت منابع و مصارف، مدیریت ساختار منابع انسانی و تحقق انتظارات سازمان به عنوان سهامدار ذکر کرد.