سلامت حرفه‌ای در رأس امور ایران خودرو قرار دارد
سلامت حرفه‌ای در رأس امور ایران خودرو قرار دارد
شبکه اقتصادوتجارت : مدیر بازرسی و نظارت ایران‏‌خودرو از اجرای مفاد ابلاغیه مدیرعامل گروه صنعتی ایران‏‌خودرو درباره ارتقای سلامت نظام اداری و ارزش‏‌های اخلاقی خبر داد و گفت: این منشور در راستای سیاست‏‌های کلی نظام اداری، ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اجرا می‏‌شود.

 گزارش ایکوپرس؛ حسین مهدوی ‌عادل، خاطرنشان کرد:‌ رویکردهای اجرایی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد در سرفصل پیشگیری، نظارت و سنجش و پایش میزان سلامت اداری به اجرا گذاشته شده است.
وی با بیان این‌که بازرسی و نظارت در تمامی فعالیت‌‌های گروه صنعتی ایران‌‌خودرو نافذ و جاری است تاکید کرد: از طریق نظارت، باید ضمن پیشگیری از بروز فساد، پاسخگوی نهادها و سازمان‌‌های نظارتی بیرون از ایران خودرو نیز باشیم. نتایج نظارت‌‌ها،‌ باید شفاف،‌ قابل اعتماد و اتکا باشد زیرا مبنای تصمیمات نهادهای بیرونی قرار می‌‌گیرد.
مهدوی عادل،‌ اصلاح فرآیندهای مختلف در ایران خودرو را از ماموریت‌‌های مهم مدیریت بازرسی و نظارت برشمرد و گفت: برخی از فرآیندها به دلیل قدیمی بودن،‌ کارایی لازم را نداشته‌‌اند و بنابراین اصلاح آن‌ها را در دستور کار قرار داده‌‌ایم.
وی تصریح کرد: نتیجه حضور بازرسی بر فرآیندهای کاری گروه صنعتی ایران‌‌خودرو، بهبود و تسهیل در انجام امور خواهد بود، بر فرآیندهای موجود در شرکت‌‌های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو نیز نظارت کامل داریم تا در صورت لزوم، نسبت به اصلاح آن‌ها اقدام کنیم.
مهدوی‌‌عادل پیش‌‌بینی موارد و مشکلات احتمالی را نیز از جمله وظایف مدیریت بازرسی و نظارت اعلام و خاطرنشان کرد: پیش‌‌بینی‌‌ها با برنامه‌‌های واکنشی لازم همراه خواهد بود.
وی ادامه داد:‌ خوشبختانه تمامی کارکنان و مدیران گروه صنعتی ایران خودرو شفاف‌‌سازی را سرلوحه فعالیت‌‌های خود قرار داده‌‌اند و ضمن این که خود را موظف به پاسخگویی در حیطه وظایف‌شان می‌‌دانند، از نظارت بر فرآیندها نیز استقبال می‌‌کنند.
مهدوی عادل در پایان تاکید کرد: با تمام توان تلاش می‌‌کنیم که چرخ صنعت کشور با دستان پرتوان کارکنان با شفافیت و سلامت کامل به گردش درآید و با وجود همه دشواری‌‌ها،‌ این خودروساز بزرگ کشور، پر انرژی در حال تکاپو و فعالیت باشد که خوش‌بختانه شواهد موید این امر است.