سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید/ استفاده از مواد تولیدی کارون و تولید دمای ۳۵- دو ویژگی مهم این سردخانه
سردخانه ۴۰۰ تنی پتروشیمی کارون به بهره‌برداری رسید/ استفاده از مواد تولیدی کارون و تولید دمای ۳۵- دو ویژگی مهم این سردخانه
اقتصادوتجارت : ظهر امروز در مراسمی سردخانه ۴۰۰ تنی این شرکت با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال و با ۸۰۰ متر وسعت و تولید سرمای ۳۵- درجه سانتی‌گراد به بهره‌برداری رسید.


به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی پتروشیمی کارون، مدیرعامل پتروشیمی کارون در این مراسم اظهار کرد: یکی از محصولات مهم و استراتژیک این پتروشیمی محصول KM100 است که قبل از تحویل به مشتری نیاز به انجماد سریع در دمای ۳۵- درجه و نگهداری در دمای ۱۸- درجه دارد.
وی تصریح کرد: بر همین اساس طراحی و احداث سردخانه پتروشیمی کارون با بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های داخلی شرکت در دستور کار قرار گرفت و این مهم به دست متخصصان داخلی به سرانجام رسید.
مدیرعامل پتروشیمی کارون ادامه داد: عایق‌های دیواره‌ها، کفپوش و سقف این سردخانه ۴۰۰ تنی، با فوم‌های پلی‌یورتانی تهیه شده بر پایه ایزوسیانات‌های تولیدی پتروشیمی کارون است.
صدیقی‌زاده خاطرنشان کرد: کفپوش مورد استفاده در این سردخانه برای اینکه در دمای ۳۵- و ۱۸- درجه دوام و قوام داشته باشد با دو چالش جدی مواجه است، نخست آنکه این دمای پایین و دوم بار ناشی از تردد لیفتراک را تحمل کند.
وی گفت: برای رفع این چالش باید ماده‌ای در ساخت کفپوش استفاده می‌شد که در دمای پایین شکنندگی نداشته باشد و چغرمگی و انعطاف‌پذیری آن حفظ شود و بهترین ماده، پلی‌یورتان‌های تولیدی بر پایه ایزوسیانات تولیدی شرکت بود.
مدیرعامل پتروشیمی کارون متذکر شد: بر همین اساس توانستیم پوششی را بر پایه ایزوسیانات‌ها طراحی و تولید و در ساخت این سردخانه منحصر به فرد استفاده کرده و نخستین سردخانه ۳۵- درجه سانتی‌گراد در کشور را به بهره‌برداری برسانیم.
صدیقی‌زاده در پایان اضافه کرد: با راه‌اندازی و بهره‌برداری از این سردخانه یکی از موانع مهم تولید در پتروشیمی کارون رفع و گام مهمی در ارتقای کیفیت محصول برداشته خواهد شد.