سبدهای گل زینت بخش پل های سواره رو منطقه ۱۹ شدند
سبدهای گل زینت بخش پل های سواره رو منطقه ۱۹ شدند
اقتصادوتجارت : معابر اصلی و پل های سواره روی منطقه 19 مزین به سبد گل های بهاری شدند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت شهردار منطقه با اشاره به انجام این فعالیت در راستای استقبال از نوروز ۱۴۰۱ گفت: در همین راستا ۲۰ سبد گل در محورهای ورودی منطقه شامل پل های ابتدای بزرگراه خلیج فارس، حاشیه بزرگراه آزادگان، پل های شهید کاظمی، شهید سروری، شقایق، شکوفه، شهید سروری بوستان بزرگ ولایت و … به مساحت حدودی ۵۰۰ متر مربع کاشته شد.
او همچنین از کاشت گل های فصلی از نوع شب بو و بنفشه در عرصه فضای سبز منطقه اعم از بوستان ها، پل ها و لچکی ها خبر داد و افزود: در آستانه فصل بهار ۳۰ فرش گل نیز در حاشیه بزرگراه ها و معابر اصلی این منطقه کاشته شد.
هدایت ادامه داد: با توجه به مساعد شدن هوا و افزایش تردد شهروندان در معابر و فضاهای شهری، عملیات ایمن سازی بوستان ها در قالب رفع نواقص و مرمت المانها و مبلمان پارکی، معابر و ابینه، استخرها، آبنماها، دریاچه ها و پمپ ها در حال اجرا است.
در همین راستا بوستان مطهری نیز برای استفاده افراد کم توان مناسب سازی و بوستان های فاقد وسایل تندرستی و ست های بازی نیز تجهیز می شوند.
هدایت خاطرنشان کرد: بررسی وضعیت فعال بودن سرویس ها و چشمه ها، بهینه سازی سیستم آبیاری فضای سبز با هدف جلوگیری از هدررفت منابع آبی، رفع نواقص روشنایی بوستان ها و شستشو و رنگ آمیزی المان ها و مبلمان پارکی از دیگر اقدامات اجرایی به منظور آماده سازی معابر و فضاهای شهری برای استقبال از فصل بهار هستند.