زباله گردها و کتفی ها از شمال شرق پایتخت جمع آوری می شوند
زباله گردها و کتفی ها از شمال شرق پایتخت جمع آوری می شوند
شبکه اقتصادوتجارت : معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از اجرای طرح ساماندهی و جمع آوری زباله گردها و کتفی ها از سطح معابر سطح منطقه خبر داد.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، “حمیدرضا فرخی” در این باره گفت: یکی از این مشکلات و معضلات موجود در شهرهای بزرگ به ویژه کلانشهر تهران، وجود افراد کتفی کولی ها و زباله گردها بوده که در طول شبانه روز مشغول جمع آوری و پاره کردن کیسه های زباله هستند؛ این افراد گاهی به صورت گونی بر دوش و گاهی به همراه چرخ دستی ها در جستجوی زباله هستند.
او افزود: این افراد با جست و جو در زباله ها و واژگونی سطل های زباله اقلام مورد نیاز خود را از مخازن جدا کرده و پس از پر شدن کیسه هایی که بر روی کتف یا چرخ دستی های آنها قرار دارد، با مراجعه به مراکز غیرمجاز جمع آوری ضایعات آنها را به فروش می رسانند.
معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۴ در ادامه گفت: در راستای ساماندهی و جمع آوری این افراد از سطح شهر این عملیات از اول مهرماه تا کنون به صورت شبانه روزی آغاز و در دو هفته اخیر فعالیت حدود ۲۲۴ کتفی وکولی ، ۱۹۲ چرخی و ۹ خودرو غیرمجاز متوقف و ساماندهی شده است.
فرخی در پایان گفت: این طرح همچنان ادامه خواهد داشت و شهروندان شمال شرق تهران در صورت دیدن این افراد می توانند باسامانه ۱۳۷ یا ۱۸۸۸ تماس گرفته و مدیریت شهری را باخبر سازند.