×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - ۴ مهر - ۱۳۹۹  
true
true
زنگ مدرسه «شهدای ایران خودرو» طنین انداز شد

ایکوپرس- گروه صنعتی ایران خودرو در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و حمایت از مناطق کم برخوردار، احداث مدرسه ۱۲ کلاسه در منطقه لار سیستان و بلوچستان را به پایان رساند و به این ترتیب امکان آموزش بیش از ۷۰۰ کودک جامانده از تحصیل که در انتظار راه اندازی این مدرسه بودند، فراهم شد.

مدرسه «شهدای ایران خودرو» بر اساس آخرین استانداردهای سازمان نوسازی،توسعه وتجهیزمدارس در زمین اهدایی اهالی روستای دایی آباد به مساحت ۲۵۰۰ متر  مربع و زیربنای ۱۰۰۰ مترمربع بنا شده است. این مدرسه  در دو طبقه شامل ۱۲کلاس و یک آزمایشگاه و مجهز به سیستم اعلام حریق است.به منظور ارتقای فرهنگ کتابخوانی و رشد همه جانبه دانش آموزان ، در هر کلاس یک کتابخانه تعبیه شده که با مشارکت انتشارات علمی و فرهنگی با بیش از ۱۰۰۰ عنوان کتاب تجهیز شده است تا در اختیار آینده سازان این مرز و بوم قرار گیرد.
با این اقدام، کودکان جامانده از تحصیل در این منطقه با حمایت گروه صنعتی ایران خودرو، در مسیر کسب دانش و تحصیل علم قرار گرفتند.
ایران‌خودرو لوازم‌التحریر و کیف دانش آموزانی که در آغاز سال تحصیلی در مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند را نیز تامین کرده و در اختیار آنان قرار داده است.
گفتنی است، درحال حاضر ۷۱۰ هزار دانش آموز در سطح استان سیستان و بلوچستان، مشغول به تحصیل هستید.سرانه فضای آموزشی ۳/۱۱ متر مربع است که بیش از دو متر مربع با استاندارد کشوری فاصله دارد.درحال حاضر خیرین مدرسه ساز، نهضت ساخت مدرسه را در استان برپا کرده اند، به‌گونه ای که سه میلیارد تعهد آنان در سال ۹۲ به ۱۴۰ میلیارد تومان رسیده است. پیش بینی می‌شود این عدد تا پایان سال به ۱۷۰ میلیارد تومان برسد و بخشی از نیازمندی های آموزشی دانش‌آموزان تامین شود‌.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true