رونمایی از مسیر طلایی گردشگری منطقه۲۲ با حضور شهردار تهران
رونمایی از مسیر طلایی گردشگری منطقه۲۲ با حضور شهردار تهران
اقتصادوتجارت :مسیر گردشگری منطقه22 به عنوان قطب گردشگری پایتخت با حضور شهردار تهران در نمایشگاه شهر های خواهر خواندگی و توانمدی مدیریت شهری تهران رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲۲، در بازدید علیرضا زاکانی شهردارتهران از غرفه منطقه ۲۲ در نمایشگاه شهر های خواهر خواندگی و توانمدی مدیریت شهری تهران با هدف معرفی مکان های گردشگری برای خانواده ها مسیر طلایی گردشگری این منطقه رونمایی شد.
🔹وحیدرضا محمدی شهردار این منطقه در توضیح این مسیر گردشگری گفت: مجموعه های گوناگونی در شهر تهران به ویژه این منطقه غربی تهران که معروف به قطب گردشگری تهران است، وجود دارد که نیازمند اطلاع رسانی به شهروندان است.
🔹وی افزود: بسیاری از این محیط های گردشگری مجموعه های تفریحی هستند که خانواده ها می توانند با کمترین هزینه یک روز با نشاط را در کنار هم بگذرانند، حتی به همت مدیریت شهری منطقه تلاش شده با برخی از مراکز تفریحی که از سوی بخش خصوصی و سایر دستگاه ها احداث شده تخفیفات ویژه ای برای رونق گردشگری شهری به شهروندان ارائه شود.
🔹محمدی ادامه داد: در این مسیر طلایی گردشگری ۱۷ مکان معرفی شده و شهروندان برای هر یک از این محیط ها می توانند یک روز با نشاط را به گردشگری بپردازند.
🔹شهردار منطقه ۲۲ ادامه داد: بوستان جنگلی خرگوش دره به عنوان یکی از بوستان های قدیمی غرب پایتخت به شمار می رود که با راه اندازی سکوی های اسکان و رسیدگی ویژه به فضای سبز محیط مناسبی برای تفریح خانواده ها به شمار می رود، همچنین در جلساتی که با وزیر ورزش داشته ایم تلاش شد تا مجموعه ورزشی آزادی به عنوان بزرگترین و مجهزترین مجموعه ورزشی کشور برای تفریح و گردشگری شهروندان مورد استفاده قرار گیرد، که در این زمینه وزیر ورزش و جوانان نیز خواستار باز شدن درهای ورزشگاه آزادی برای تفریح شهروندان در محیط هایی مانند دریاچه و مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری به شکل رایگان برای شهروندان شد.
🔹وی ادامه داد: بوستان جوانمردان از دیگر محیط های تفریحی منطقه ۲۲ به حساب می آید که همه روزه هزاران نفر از شهروندان تهرانی برای تفریح و نشاط به آن مراجعه می کنند و به عنوان یک نقطه گردشگری بسیار مناسب برای شهروندان به حساب می آید به همین منظور در نظر داریم ضلع شمال بوستان جوانمردان بعد از پل بزرگراه شهید همت را در مسیر رودخانه کن توسعه دهیم که در حال حاضر در فاز نخست این طرح شاهد پیشرفت ۹۰ درصدی هستیم.
🔹محمدی خاطرنشان شد: مجموعه ورزشگاه آزادی، بوستان خرگوش دره، بوستان جوانمردان، بوستان لتمان کن، بوستان آبشار، تپه نور الشهدا، کتابخانه جندی شاپور،دریاچه شهدای خلیج فارس، بوستان سمن ها، بوستان جنگلی چیتگر، پارک آبی او پارک، بوستان باغ گیاه شناسی، روستا وردیج، روستا واریش، روستا کشار پایین، روستا کشار بالا و روستا سنگان ۱۷ مسیر طلایی گردشگری منطقه ۲۲ به حساب می آید.
🔹گفتنی است، این مسیر گردشگری نقشه راهی است که شهروندان می توانند با هزینه بسیار اندک خود را به این نقاط برسانند و از مکان های گردشگری شهری، کوه پایی و روستایی بهره مند شود.