روایت طهران قدیم از زبان قدیمی های محلات منطقه۲تهران
روایت طهران قدیم از زبان قدیمی های محلات منطقه۲تهران
شبکه اقتصادوتجارت : شهردار منطقه2  گفت: به مناسبت نکوداشت هفته تهران با اجرای برنامه های متعدد ضمن معرفی مفاخر محللات و جاذبه های گردشگری و تفریحی منطقه، سرگذست  محلاتطهران قدیم توسط قدیمی های محلات منطقه۲ روایت می شود.

گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲ ، رسول کشت پور، شهردار منطقه ۲ با اشاره به اینکه هفته تهران فرصتی برای نمایش هویت و فرهنگ پایتخت است،گفت:  برنامه های نکوداشت هفته تهران با هدف معرفی  جاذبه های گردشگری، تاریخی، مفاخر محلات وهمچنین هویت و تاریخچه محلات پیش بینی  شده است که با توجه به شرایط ناشی از اپیدمی کرونا بخش عمده این برنامه ها به صورت مجازی اجرا می شود.
وی با بیان اینکه منطقه۲  از محلات قدیمی همچون طرشت و فرحزاد برخوردار است که  هریک گنجینه ای غنی از تاریخ  هستند  گفت: برهمین اساس  روایت های محلات قدیم منطقه۲  در قالب فیلم کوتاه تهیه وبا بهره گیری از ظرفیت شبکه های اجتماعی این روایت های شفاهی اطلاع رسانی می شود.
به گفته شهردار منطقه۲ ،نشست مجازی تهران شناسان و تهران دوستان  و همچنین تقدیر از اساتید تهران شناس در برنامه های نکوداشت هفته تهران پیش بینی شده است.
کشت پور به رونمایی از نشان ” کاج ” ویژه مشاهیر ، مفاخر و شهروندان نمونه منطقه اشاره کرد و افزود: برگزاری مسابقه عکاسی جاذبه های دیدنی و گردشگری محلات منطقه، برگزاری تور گردشگری مجازی، اجرای ویدئو مپینگ با موضوع هفته تهران و شعار مکتب تهران از دیگر برنامه های اجرایی دراین هفته است.
وی تجلیل از استاد مرتضی رضایی ” خالق تهرانی ۲۰۰۰ نگاره شهید و تصاویر ماندگاری از آداب و سنن و آثار تهران و رونمایی از تمبر یادبود ایشان ،نواختن زنگ گردشگری در مدارس، تجلیل از مدافعان سلامت و….از جمله برنامه ها است که با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی  اجرا می شود.