رنگ و بوی منطقه ۷ در عزای ام ابیها
رنگ و بوی منطقه ۷ در عزای ام ابیها
اقتصادوتجارت : همزمان با سالگرد شهادت ام الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین گرامیداشت دومین سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی مراسم عزاداری در محلات منطقه 7 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، نصراله آبادیان با بیان این مطلب افزود: همزمان با سالگرد شهادت حضرت فاطمه (س) و سردار سلیمانی، عاشقان و شیفتگان اهل بیت در محلات منطقه۷ به عزاداری پرداختند.

وی در ادامه تصریح کرد: برپایی موکب، کاروان عزاداری در سطح محلات، برپایی مراسم عزاداری و تقدیر از خانواده شهدای مدافع حرم، برگزاری مراسم عزاداری در میادین و اماکن مختلف از جمله میدان هفت تیر، میدان شهید نامجو، تنها بخشی از اقدامات این منطقه بوده است.
شهردار منطقه ۷ عنوان کرد: مداحی در مجموعه فرهنگی ورزشی شهربانوی مرودشت، توزیع غذای گرم در مجموعه های فرهنگی ورزشی مرودشت و دماوند، توزیع بسته های معیشتی در میان بانوان سرپرست خانوار، برپایی ۶ یادواره شهید و مراسم یادواره شهدا با حضور مادران شهدا، برپایی محفل انس با قرآن در مساجد شاخص، غباروبی مزار شهدای گمنام و تجلیل از خانواده شهدا، برپایی مسابقه عکاسی با محوریت پویش نصب پرچم عزاداری، اجرای استیج فرهنگی ویژه ایام فاطمیه در ۴ نقطه از منطقه، برپایی غرفه های فرهنگی در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) با عنوان بازی در مسیر مکتب عشق از دیگر برنامه هایی بود که توسط معاونت اجتماعی و فرهنگی منطقه برگزار شد.
وی یادآور شد: فضاسازی محیطی با نصب بنرهای مناسبتی، ریسه و پارچه های مشکی، کتیبه های مشکی در پیرامون و داخل مصلی امام خمینی (ره)، در میادین شاخص منطقه، نظافت و شستشو در قبل و بعد از مراسمات از دیگر فعالیت های اجرا شده در معابر و میادین این منطقه بوده است.