رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی‌کیفیت
رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی‌کیفیت
اقتصادو تجارت : معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان گفت: باید استانداردهای داخلی در تولید محصولات فولادی همانند محصولات غذایی اجباری شود تا هیچ تولیدکننده ای نتواند محصول خود را خارج از استاندارد مشخص برای فروش در کشور عرضه کند.

مهرداد تولائیان با اشاره به اهمیت موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای ملی و بین المللی به خصوص در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: ذوب آهن اصفهان در صنعت فولاد به خصوص تولید محصولات طویل به عنوان شاخه تخصصی این شرکت، در حوزه کیفیت زبانزد است و همواره اولویت آن تولید محصول باکیفیت است.

وی با تاکید بر این که ملاک کیفیت در ذوب آهن انطباق با استانداردهای داخلی و بین المللی است، افزود: ذوب آهن در فرایند کیفیت تولید محصول حدود ۳۰۰ نفر پرسنل دارد تا اطمینان حاصل کند  محصولی که از کارخانه خارج می شود، مطابق با استانداردها باشد.

تولائیان با بیان این که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد محصولات ذوب آهن صادر می شود، گفت: صادرات نشانده اهمیت آن صنعت به موضوع کیفیت و تطابق با استانداردهای جهانی است.

وی با اشاره به اهمیت کیفیت در تولید محصولات فولادی، اظهار کرد: وقوع حوادث زلزله در کشور و آمار بالای تخریب منازل مسکونی و مرگ هموطنانمان طی سال های گذشته نشان داده که بحث کیفیت و رعایت استانداردها در تولید محصولات فولادی بسیار اهمیت دارد.

وی یادآور شد: با توجه به این که بیشتر محصولات ذوب آهن در ساختمان به کار می رود، رعایت کیفیت و استانداردها بسیار اهمیت حایز اهمیت است.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان تاکید کرد: با توجه به اینکه الزام اجباری در بازار برای رعایت استانداردها وجود ندارد، متاسفانه برخی تولیدکنندگان محصولات فولادی محصول خود را با کیفیت پایین از نظر وزن واحد طول و یا جرم حجمی به بازار عرضه می کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در بازار تیرآهن و میلگرد شاخه فروشی می شود توزیع کنندگان کوچک آهن و مردم به دلیل بی اطلاعی از محصول بی کیفیت و ارزان استقبال می کنند و در این شرایط شاهد رقابت منفی در حوزه فروش محصولات فولادی بی کیفیت هست.