رقابت شهروندان منطقه ۱۹ در جشنواره ترافیکی” آموزواره فصلی حرکت “
رقابت شهروندان منطقه ۱۹ در جشنواره ترافیکی” آموزواره فصلی حرکت “
اقتصادوتجارت : جشنواره ترافیکی آموزواره فصلی حرکت با هدف ارتقای فرهنگ ترافیک و نهادینه کردن دانش رفتارهای ترافیکی در بین شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان در منطقه 19 اجرا می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، مهدی هدایت شهردار منطقه با اعلام این خبر گفت: به منظور ایجاد شور و نشاط در بین شهروندان و ترغیب آنان به رعایت هنجارهای ترافیکی، جشنواره حرکت همزمان با فصل تابستان در منطقه برگزار می شود.
او در ادامه بیان کرد: شهروندان تا ۳۰ مرداد ماه فرصت دارند آثار خود را در قالب نقاشی، عکس، فیلم یک دقیقه ای و خاطره با محور موتورسیکلت سوار آگاه، یک روز در شهرک آموزش ترافیک و همچنین موضوع گردش تابستانی ایمن در شهر به پارک ترافیک، مدارس، نواحی و سرای محلات منطقه ۱۹ و یا به شماره واتساپ ۰۹۳۹۴۱۱۰۸۶۴ ارسال کنند که از نفرات برتر با اهدای جایزه تقدیر خواهد شد.
به گفته هدایت نیاز به آموزش، فراگیری هنجارها و قواعد رفتاری ترافیکی از کودکی تا بزرگسالی برای نهادینه شدن این رفتارها امری ضروری است و در همین راستا به منظور غنی سازی اوقات فراغت شهروندان در این ایام روزانه بیش از۱۰۰ نفر در پارک آموزش ترافیک منطقه و سرای محلات از آموزش های ارائه شده بهره مند می شوند.
این مسئول عبور و مرور ایمن، ایمنی عابر پیاده، تکالیف سرنشین خودرو، آشنایی با سیستم حمل و نقل عمومی، دوچرخه سواری شهری، روانشناسی ترافیک و رانندگی تدافعی را از سرفصل های آموزش به شهروندان عنوان کرد.