رفع مشکلات، نیازمند شناسایی ظرفیت های محلات است
رفع مشکلات، نیازمند شناسایی ظرفیت های محلات است
اقتصادوتجارت : رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی در شمال تهران نیازمند شناسایی ظرفیت های محلات و استفاده از مساجد شاخص در هر محله است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه یک، حجت الاسلام عباس غلامرضازاده سرپرست معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری این منطقه در نشست صمیمی با مدیران ستادی و اجتماعی نواحی اظهار داشت: مدیران اجتماعی نواحی باید با شناخت ظرفیت های موجود در محلات راهکارهایی برای حل موانع و مشکلات ارائه کنند و با بهره مندی از توانمندی های مدیران محلات، اهداف و دستور العمل های شهرداری را به صورت ناحیه محوری اجرا کنند.
او افزود: درآمدزایی سرای محلات باید به گونه ای باشد که علاوه بر نگهداری مجموعه، در مقیاس محله وظایف فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی نیز در آنها به نحو مطلوب انجام شود و با معرفی و شناسایی یک یا دو مسجد شاخص در هر محله، برنامه ریزی ها برای توسعه فعالیت ها عملی شود.
وی با اشاره به حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، بانوان سرپرست خانوار و آسیب دیدگان گفت: نواحی از اجرای مستمر و کامل طرح زمستان گرم برای جذب و ساماندهی کارتن خواب ها، متکدیان، کودکان کار و … در سطح منطقه استفاده کنند و از نقاط آسیب خیز محلات غافل نشوند و این طرح را با همت و قوت در راستای رفع معضلات محلات پیگیری کنند.