رشد ۸ درصدی در تولید کاتد در بهار امسال
رشد ۸ درصدی در تولید کاتد در بهار امسال
اقتصادوتجارت :دکتر علی رستمی مدیرعامل شرکت مس ضمن اعلام رکوردهای جدید سه ماهه در مجتمع‌ها، از استخراج ۵۰ میلیون و ۷۱۳ هزار تن ماده معدنی با رشد ۷ درصدی و تولید ۱۴ میلیون و ۵۸۹ هزار تن سنگ سولفوری با رشد ۸ درصدی در مقایسه با برنامه تا پایان خرداد ۱۴۰۱ خبر داد.

به گزارش مس پرس، دکتر علی رستمی گفت: همچنین تولید ۷۸،۵۶۹ تن مس محتوی معدنی از رشد ۷ درصدی و تولید ۳۲۷،۶۰۸ تن کنسانتره مس از رشد ۹ درصدی نسبت به برنامه حکایت دارد.
به گفته وی، آند تولیدی نیز به ۹۲ هزار و ۷۲ تن رسیده که رشد ۷ درصدی نسبت به برنامه داشته و کاتد تولیدی نیز با رشد ۸ درصدی به رقم ۷۵ هزار و ۴۸۴ تن رسید. همچنین اسید سولفوریک با تولید ۲۵۰ هزار و ۵۴۷ تن رشد ۳۱ درصدی را در کارنامه تولید ثبت کرده است
ثبت رکورد در مجتمع‌ها
دکتر رستمی همچنین از ثبت رکوردهای جدید سه ماهه در مجتمع‌ها در مقایسه با سه ماهه سال خبر داد.
وی گفت: در سرچشمه طی سه ماه سال گذشته ۱۹۰هزار و ۳۸ تن کنسانتره مس تولید شده بود در حالی که امسال با رشد تولید بیش از ۶ هزار تنی، این رقم به ۱۹۶ هزار و ۳۶۵ تن رسیده است.‌
به گفته مدیرعامل شرکت مس، تولید اسید سولفوریک طی سه ماهه ۱۴۰۱ در سرچشمه و خاتون‌آباد به رقم ۱۴۶،۷۶۳ و ۸۳،۰۲۳تن رسیده در حالی که در سال ۱۴۰۰ این رقم ۱۲۰،۹۷۴ و ۷۴،۷۶۸ تن بوده است.