راه اندازی خطوط تولید سیگارت اسلیم و نانو در مجتمع های تولیدی تهران و ارومیه
راه اندازی خطوط تولید سیگارت اسلیم و نانو در مجتمع های تولیدی تهران و ارومیه
اقتصادوتجارت : پایان پنج سال انتظار : راه اندازی خطوط تولید سیگارت اسلیم و نانو در مجتمع های تولیدی تهران و ارومیه

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت دخانیات ایران ، در سال ۱۳۹۵ ماشین آلات سیگارت سازی و بسته بندی اسلیم و نانو از کمپانی های هائونی و فوکه ، جهت نصب در مجتمع های تهران و آذربایجان غربی خریداری گردید. اما به دلیل پاره ای موانع از جمله عدم پرداخت کامل مبلغ قرارداد ، راه اندازی ماشین آلات مذکور متوقف گردید.

پس از تغییرات مدیریتی در سال ۹۸ و بر اساس سیاست ها و راهبردهای کلان شرکت، موضوع مورد پیگیری مدیریت عالی شرکت قرار گرفت و موانع موجود با همکاری وزارت صمت و بانک مرکزی برطرف گردید. پس از چند دوره مذاکره، تفاهم نامه ای تنظیم و مقرر گردید شرکت های هائونی و فوکه پس از پرداخت بخشی از مطالبات، نسبت به نصب و راه اندازی ماشین آلات اقدام نمایند.

خوشبختانه در ماههای گذشته با اخذ مجوز های لازم از وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی اولین مرحله پرداخت صورت گرفت و بر اساس توافق به عمل آمده ، کارشناسان شرکت هائونی از تاریخ ۱۴۰۰/۸/۵ جهت تست ران  و تحویل نهایی ماشین آلات در مجتمع تهران مستقر شدند.

در هفته های پیش رو  نیز کارشناسان شرکت فوکه با هدف راه اندازی ماشین آلات بسته بندی به تهران عزیمت خواهند نمود.

پس از تحویل نهایی ماشین آلات خطوط تولید تهران، ماشین آلات نانو در مجتمع آذربایجان غربی با حضور کارشناسان مذکور نصب و راه انداری خواهد شد.

در همین راستا صبح امروز دکتر رضوی رئیس هیئت مدیره و دکتر افضلی نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل و جمعی از معاونین، مشاورین و مدیران ستادی از مراحل راه اندازی و تست ران خط اسلیم در مجتمع دخانیات تهران بازدید نمودند.

گفتنی است با اضافه شدن این ماشین آلات به خطوط تولیدی شرکت دخانیات ایران ، ضمن افزایش راندمان  تولید و کاهش ضایعات نسبت به خطوط فعلی و نیز تولید محصولاتی با  تکنولوژی بالاتر و متناسب با نیاز بازار مصرف ایران ، شاهد افزایش تولیدی بالغ بر سه میلیارد نخ در کشور خواهیم بود.