ذوب آهن اصفهان شرکت برتر هلدینگ شستا در هم افزایی شرکت های تابعه
ذوب آهن اصفهان شرکت برتر هلدینگ شستا در هم افزایی شرکت های تابعه
اقتصادوتجارت : همایش سراسری شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با شعار شستا؛ گام دوم، اقتصاد مردمی، ایران قوی ۲۲ و ۲۳ تیرماه با حضور محمد هادی زاهدی وفا سرپرست وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی ، میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ، ابراهیم بازیان مدیرعامل هلدینگ شستا ، محمدجواد ایروانی معاون نظارت و حسابرسی دفتر مقام معظم رهبری و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ، محمدرضا پورابراهیمی رییس کمسیون اقتصادی مجلس ، مصطفی طاهری رییس کمسیون صنایع و معادن مجلس و دیگر مسئولین در محل سالن همایش‌های صداوسیما برگزار شد.

در این همایش که مسئولین شرکت های تابعه شستا و از جمله مهندس ایرج رخصتی مدیرعامل و مهرداد تولائیان معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان حضور داشتند ، این مجتمع عظیم صنعتی به جهت عملکرد موفق در سال مالی ۱۴۰۰ به ویژه در زمینه انجام سیاست هم افزایی در بین شرکت های این هلدینگ ، در رتبه بندی شرکت های تابعه ، به عنوان شرکت برتر معرفی گردید و لوح و تندیس ویژه مربوطه از سوی میرهاشم موسوی؛ مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به نماینده ذوب آهن اهداء شد.

ذوب آهن اصفهان با توجه به تاکید مسئولین سازمان تامین اجتماعی و هدلینگ شستا و صدرتامین بر هم افزایی بین شرکت های تابعه ، در اجرای این سیاست ها پیشگام بود که از جمله آن می توان به امضای قرارداد با شرکت صبا تامین در جهت عرضه سالانه ۷۵۰ هزار تن محصول به بورس کالا اشاره کرد . ضمن اینکه در این همایش ، در راستای هم افزایی شرکت های تابعه ، تفاهم نامه همکاری بین ذوب آهن اصفهان و شرکت فراورده های نسوز ایران امضا شد.

باید در حفظ و افزایش ارزش دارایی‌های شستا، دقت و حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم
میرهاشم موسوی مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در این همایش با تبریک هفته تأمین‌اجتماعی ، گفت : خوشبختانه توانستیم تمام بدهی‌ سازمان تأمین‌اجتماعی به بانک رفاه را که رقمی بالغ بر ۸۸ هزار میلیارد تومان بود، تسویه کنیم و به این ترتیب از فهرست ابربدهکاران بانکی خارج شده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی، فعالیت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری این سازمان را ناظر بر حفظ و ارتقای ارزش ذخایر و دارایی‌های این سازمان برای استمرار ارائه خدمات جاری و تعهدات آتی در قبال جامعه تحت پوشش دانست و گفت: تأمین‌اجتماعی در قالب شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در بخش مهمی از اقتصاد و سرمایه‌گذاری کشور نقش قابل توجهی دارد و شستا یکی از بزرگترین بنگاه‌های اقتصادی کشور است که در ۹ هلدینگ تخصصی در بخش‌هایی چون پتروشیمی، دارو و معدن و غیره فعالیت مثمر ثمری دارد.

وی افزود: وجه تمایز شستا در حوزه سرمایه‌گذاری این است که اموال و دارایی‌های سازمان تأمین‌اجتماعی و شستا، متعلق به قشر عزیز جامعه یعنی قشر مولد شاغلان، کارگران و بازنشستگان کشور است که در ایجاد و شکل‌گیری این سرمایه در قالب پرداخت حق بیمه ماهانه مشارکت داشته‌اند. در واقع، سرمایه شستا به نوعی حق‌الناس ویژه‌ای است که باید در حفظ آن و افزایش ارزش دارایی‌های این بخش، دقت و حساسیت ویژه‌ای داشته باشیم.

شستا باید در خط مقدم تولید قرار گیرد
ابراهیم بازیان مدیر عامل شستا نیز در این نشست حرکت به سمت اقتصاد مردم‌سالار بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری و ایفای نقش مؤثر در دفاع اقتصادی را از ارزش‌های مورد توجه در این هدلینگ توصیف و هدف اصلی شستا را ارزش‌آفرینی و برخورداری از سود مناسب در جریان فعالیت‌ها و مأموریت‌های اصلی اعلام کرد.
ابراهیم بازیان گفت: “شستا” ظرفیت‌های نهفته زیادی در زیرمجموعه‌های خود دارد و در برنامه‌های راهبردی توسعه سرمایه‌گذاری‌ها و برنامه‌های راهبردی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، باید در خط مقدم تولید قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه این همایش در شرایطی برگزار می‌شود که حدود یک‌سال از آغاز فعالیت دولت سیزدهم می‌گذرد، افزود: برای دستیابی به اهداف ترسیم شده برای شستا؛ نیازمند ایجاد فهم مشترک در برنامه‌ریزان شستا، ذی‌نفعان و ذی‌مدخلان هستیم. با گذشت نزدیک به چهار ماه از استقرار تیم مدیریتی و هیأت‌مدیره جدید شستا و شناخت مجموعه و ظرفیت‌ها و مسائل موجود، در این نشست یک‌پارچه که با حضور همه هیأت‌مدیره‌های شرکت‌های تابعه برگزار شده، تلاش داریم درباره مسائلی که می‌تواند پیشران توسعه شستا باشد، به فهم مشترک برسیم.
بازیان افزود: این فهم مشترک به ما کمک می‌کند یک عزم جهادی و اشتراک نظر در قول و فعل با توان بیش از پیش و انگیزه بهتر از قبل، ایجاد شود و با استفاده از تجربیات و ثمرات کارهای مدیران گذشته، به نتیجه مطلوب برسیم.