دومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم برگزار خواهد شد
دومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری مداوم برگزار خواهد شد
اقتصادوتجارت : هرمزگان دومین کنفرانس فولادسازی و ریخته‌گری، را با حضور دانشگاهیان، متخصصین و صاحبان صنایع در اسفندماه سال جاری و در شهر بندر عباس برگزار می‌کند.

 

اقتصادوتجارت ؛ به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان با اعلام این خبر هدف از برگزاری این کنفرانس را ارتباط موثر بین صنعت و دانشگاه و همچنین به اشتراک گذاری تجربیات صنعتی در حوزه فولادسازی و ریخته‌گری مداوم دانست.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری اظهار داشت: معتقد هستیم در سال‌جاری که سال تولید و پشتیبانی و مانع زدایی است به اشتراک گذاری تجربیات صنعتی و استفاده از ایده های نخبگان و دانشگاهیان در تولید، خود منجر به مانع زدایی و پشتیبانی از تولید خواهد شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان اشتراک گذاری تجربیات مفید و تخصصی شرکت‌های تولیدی پیشرو در شرایط حساس کنونی کشور را یک نیاز برشمرد و اظهار داشت: فولاد هرمزگان در این خصوص دریغ نکرده است و همانطور که کنفرانس اول تجربیات و چالش‌های صنعتی را برای شرکت کنندگان ارائه نمود در برنامه داریم که تجریبات صنعتی خود را به مراکز پژوهشی و دانشگاهی ارائه و از یافته‌های دانشگاهی و پژوهشی و طرح‌های نو در صنعت و متخصصین حوزه فولادسازی و ریخته گری مداوم استفاده کنیم.

معروفخانی با تاکید بر اینکه کاهش بهای تمام شده و افزایش کیفیت محصولات، دو اصل مهم برای حضور موثر در بازارهای صادراتی است اظهار داشت: فولادسازی و ریخته‌گری مداوم دارای نقش کلیدی در زنجیره تولید فولاد و یکی از قسمت‌های مهم و هزینه‌بر در در این صنعت است و با توجه به اینکه اشتراکات زیادی بین شرکت‌های فولادی در این حوزه وجود دارد فعالیت و تمرکز بر آن می‌تواند بر ارتقای کیفیت و کاهش بهای تمام شده محصولات نهایی موثر باشد.

وی در ادامه از تشکیل تیم‌های تخصصی با مشارکت و حمایت شرکت فولاد مبارکه و مجموعه‌های دانشگاهی هرمزگان و دانشگاه‌های صنعتی مطرح کشور و شرکت‌های صنعتی و اعلام آمادگی حضور کارشناسانی از مراکز صنعتی و تحقیقاتی مطرح اروپایی خبر داد و ابراز امیدواری کرد این کنفرانس به اهداف خود دست یابد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در پایان از متخصصین صنعتی و پژوهشگران دانشگاهی و نخبگان کشور دعوت کرد تا طرح‌ها و تجریبات خود را جهت ارائه و به اشتراک‌گذاری به دبیرخانه کنفرانس ارسال کنند