دورخیز شتران برای پایداری تکمیل زنجیره ارزش و اثر بخشی در بخش انرژی کشور
دورخیز شتران برای پایداری تکمیل زنجیره ارزش و اثر بخشی در بخش انرژی کشور
اقتصادوتجارت : مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام شرکت پالایش نفت تهران برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۰ و فوق العاده با حضور بیش از ۵۹ درصد از نمایندگان صاحبان سهام شرکت از ساعت ۸ صبح و نیز به صورت برخط (آنلاین) با رعایت پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزار شد.

پس از اصلاح اساسنامه در مجمع عمومی فوق العاده، ارائه گزارش هیئت مدیره توسط مدیرعامل شرکت پالایش نفت تهران در رابطه با عملکرد شرکت در سال ۱۴۰۰ در دستور کار قرار گرفت.
در این خصوص آرمان فر توضیحاتی کامل از شرایط موجود شرکت و طرح ها و برنامه های آتی آن به سهامدران ارائه داد.
در ادامه و پس از استماع گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی در خصوص صورت های مالی، صورت تغییرات در حقوق مالکانه و صورت جریان های نقدی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰ مورد تصویب قرار گرفت و مبلغ ۲۳۰ ریال به ازای هر سهم به عنوان سود سهام، بین سهام داران تقسیم و باقی مانده آن به حساب سود انباشته به عنوان پشتوانه ای برای طرح ها و پروژه های شرکت منظور گردید. همچنین موسسه حسابرسی آزموده کاران به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ تعیین و روزنامه های دنیای اقتصاد و اطلاعات به عنوان روزنامه های رسمی شرکت معرفی گردید.
این در حالی است که شرکت پالایش نفت تهران با نگاه پایداری و تکمیل زنجیره ارزش، پروژه های عظیمی نظیر CCR، bottom up grading و احداث مزرعه ۵۰۰ مگا واتی انرژی خورشیدی و حرکت به سمت پتروپالایشی شدن را در دست اقدام دارد که بهره برداری از آن ها در آینده سود سرشاری برای سهامداران به همراه خواهد داشت.