دفن روزانه ۱۰۰متوفی کرونایی/مرگ بیماران کرونایی ایرانی ۲/۵برابر میانگین دنیا
دفن روزانه ۱۰۰متوفی کرونایی/مرگ بیماران کرونایی ایرانی ۲/۵برابر میانگین دنیا
شبکه اقتصادوتجارت :از اسفندماه سال گذشته و با شیوه کرونا بسیاری از فعالیت‌ها در تهران تحت‌تأثیر این ویروس قرار گرفت. ستادملی مقابله با کرونا تشکیل شد و مدیران تصمیماتی برای پیشگیری از این ویروس اتخاذ کردند.تعدادی از شهروندان تهرانی به این ویروس مبتلا و تعدادی هم جان باختند.
مدیر عامل سازمان بهشت زهرا شهرداری تهران در خصوص روزهایی کرونایی در بهشت زهرا،افزایش متوفیان،شرایط پرسنل، قبور آماده برای بحران و قیمت قبر توضیحاتی ارائه کرد.

آمار فوتی‌های ناشی از ویروس کووید ۱۹ افزایش یافته است و روزانه بیش از یکصد نفر از شهروندان بر اثر این بیماری جان خود را از دست می‌دهند. بهشت‌زهرای تهران تعطیل نیست و به طور خاص در ارتباط با متوفیان کرونایی اقدامای را انجام می دهد خطراتی هم کارکنان بهشت‌زهرا را تهدید می‌کند و تعدادی از آنها هم تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند. البته مدتی است که خانواده‌ها به منظور بدرقه متوفیان می‌روند و البته باید حضور آنها کمرنگ‌تر شود و پروتکل‌های بهداشتی را هم رعایت کنند.
مهمترین بخش سخنان سعید خال مدیرعامل سازمان بهشت‌زهرای شهرداری تهران:
-حدود ۲۵۰ روز است که تهران با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و تعداد متوفیان در روزهای اخیر افزایش چشمگیری یافته است.  سازمان بهشت‌زهرای شهرداری تهران از روز اول اسفند تاکنون به صورت سخت در کنار کادر درمان ایستاده است و در حال رتق و فتق امور اموات هستیم. همه تمهیدات لازم در شهرداری اندیشیده شده است تا بتوانیم به شهروندان خدمت کرده و تکریم و تعظیم لازم صورت گیرد.
-براساس آمار رسمی ۵۰ درصد متوفیان کرونایی در سایت بهشت زهرای شهرداری تهران پذیرش شدند. رعایت پروتکل‌های بهداشتی چه در خصوص ارتباط با جان پرسنل و چه برای مراجعه‌کنندگان در بهشت زهرا انجام می‌شود.
-هفت مرتبه غربالگری انجام داده‌ایم و هر بار که تست کرونای پرسنل مثبت شده است، آنها را قرنطینه کرده و درمان را آغاز می‌کنیم. متأسفانه شاهد رشد آمار مرگ و میر در چند ماه گذشته هستیم و این آمار نگران‌کننده است. عاجزانه از مردم می‌خواهیم که رعایت کنند.
-برخی از مردم موضوع را جدی نمی‌گیرند و به طنز تبدیل شده است ولی بحران کرونا جدی است و عاجزانه از مردم می‌ خواهیم که یاری کنند چرا که جلوگیری از این ویروس فقط با اراده مردم برطرف می‌شود