دسترس‌پذیری ۴۵۰ هزار مترمربع از معابر منطقه دو برای افراد توان‌یاب
دسترس‌پذیری ۴۵۰ هزار مترمربع از معابر منطقه دو برای افراد توان‌یاب
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه ۲ گفت: با هدف حمایت از افراد توان‌یاب و تلاش برای رفع مشکلات آن‌ها، طرح‌های مناسب‌سازی بوستان، معبر، تقاطع و ساختمان اداری سطح منطقه در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۲، مهدی صالحی در آئین بهره برداری از پروژه های مناسب سازی معابر و فضاهای عمومی شهر تهران که به مناسبت روزجهانی معلولین با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرو شهردار تهران به صورت همزمان در مناطق ۱۷،۲،۵،۱۳ برگزارشد بااشاره به اینکه بیش از ۴۵۰ هزار مترمربع از معابر این منطقه برای افراد کم توان قابل دسترس است گفت:براساس برنامه طرح جامع مناسب سازی ۳۴.۵ کیلومتراز معابر در ۱۶ محور پیش بینی شده است که با۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی درحال اجرا است.

وی گفت: به منظور مناسب‌سازی فضاهای شهری ، اصلاح ساختمان‌های موجود شهری دردستور کار قرار دارد که تاکنون۸ مجموعه فرهنگی و ورزشی به صورت کامل برای افراد نابینا، ناشنوا و کم توان جسمی و حرکتی مناسب‌سازی شده و مابقی مجموعه ها نیز درحال انجام است.

شهردار منطقه ۲ تصریح کرد: براساس برنامه جامع مناسب سازی ،۱۲ بوستان منطقه برای افراد دارای شرایط خاص مناسب سازی می شود که تاکنون بوستان های کودک- نیما- صدف- عزیزی- زرافشان –نگین. برای این افراد آماده شده است.

به گفته وی بوستان های ستارخان- پرند- شاهین- جانبازان- شهرآرا- پرواز نیز با پیشرفت فیزیکی ۵۰ تا ۷۰ درصد در حال مناسب سازی است.

وی در ارتباط با خدمات پیش بینی شده در این بوستان‌ها افزود: تجهیز بوستان به ست ورزشی مخصوص افراد توان یاب، هم سطح سازی فضای بوستان برای تسهیل تردد با ویلچر و اجرای نوار بساوایی جهت نا بینایان و کم بینایان، تهیه و نصب هندریل، مناسب سازی سرویس بهداشتی عمومی، نصب آبخوری دوترازه مخصوص معلولین و افراد عادی، تعبیه نیمکت‌های مخصوص با طراحی منحصر به فرد و تعبیه جایگاه مخصوص پارک خودرو معلولین از جمله اقدامات اجرایی است .