در مترو با ورزش همگانی رایگان سفر کنید
در مترو با ورزش همگانی رایگان سفر کنید
اقتصادوتجارت : سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه از اجرای طرح ورزش همگانی در متروی تهران خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه؛ سید محمد نقیب با اعلام این خبر گفت: هم‌زمان با فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی طرح “با ورزش همگانی، رایگان سفر کن” باهدف ترویج فرهنگ تندرستی، ورزش، ارتقای سلامت و آمادگی جسمانی مسافران مترو، در ایستگاه‌های امام خمینی (ره) و تئاتر شهر اجرا می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این طرح با مشارکت فدراسیون ورزش‌های همگانی برگزار می‌شود افزود: مسافران در همه گروه‌های سنی می‌توانند با مراجعه به پایگاه ورزش همگانی مستقر در ایستگاه با انجام حرکات ورزشی شامل طناب‌زنی، کتل بل، آمادگی جسمانی، مینی فوتبال، روپایی و گوی پردار، زیر نظر کارشناس مربوطه از یک‌بار سفر رایگان در مترو بهره‌مند شوند.
نقیب تصریح کرد: طرح “با ورزش همگانی، رایگان سفر کن” از ۱۶ شنبه تا پنجشنبه ۲۱ بهمن‌ماه از ساعت ۹ تا ۱۶ اجرا می‌شود.
وی همچنین از برپایی میز خدمت در ایستگاه‌های منتخب مترو با مشارکت و همکاری سپاه محمد رسول‌الله (ص) به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: این برنامه از ۱۴ تا ۲۱ بهمن‌ماه در ایستگاه‌های تجریش، فرهنگسرا و ابن‌سینا برگزار می‌گردد،
نقیب افزود: این برنامه فرهنگی و اجتماعی با ارائه خدمات مشاوره توسط کارشناسان در امور خانواده، سبک زندگی، آموزش صنایع‌دستی، روان‌شناسی و پزشکی میزبان شهروندان و مسافران شهر زیرزمینی است.
سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌‌آهن شهری تهران و حومه در پایان از فضاسازی قطارهای مترو به مناسبت ایام‌الله دهه فجر نیز خبر داد و گفت: با استفاده از طرح پرچم افتخار، تمامی قطارهای مترو مزین به طرح پرچم پرافتخار کشور عزیزمان شده‌اند که در زمان تردد و ورود به ایستگاه در معرض تماشای مسافران قرار می‌گیرد.