دانش آموزان در برنامه «شاد» با اصول استفاده صحیح از مترو آشنا می شوند
دانش آموزان در برنامه «شاد» با اصول استفاده صحیح از مترو آشنا می شوند
اقتصادوتجارت : سرپرست معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه گفت: محتوای تصویری آموزش شهروندی از طریق برنامه کاربردی شاد در اختیار دانش‌آموزان سراسر کشور قرار می‌گیرد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، سید محمد نقیب با اعلام خبر همکاری معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با برنامه کاربردی شاد افزود: هدف از این همکاری ارتقای سطح آگاهی دانش‌آموزان سراسر کشور در خصوص استفاده صحیح از مترو است.
وی با اشاره به اینکه گروه‌های دانش‌آموزی بخش عمده‌ای از مسافران مترو را تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: این گروه از مسافران مترو برای دریافت محتوای آموزشی به عنوان گروه هدف مشخص شده‌اند.
نقیب گفت: سعی شده تا مشکلات و معضلات فرهنگی و اجتماعی و راه‌های مقابله با آن‌ها در قالب فیلم کوتاه و پویانمایی با محتوای فرهنگ‌سازی و آموزش شهروندی به دانش‌آموزان ارايه شود.
وی ادامه داد: برنامه‌های کاربردی و فضای مجازی، فضای مناسبی برای انتقال مفاهیم فرهنگی و اجتماعی به گروه‌های مختلف شهروندان به ویژه دانش‌آموزان است و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه این آمادگی را دارد تا محتوای خود را در اختیار شهروندان علاقمند قرار دهد.
گفتنی‌است، محتوای فرهنگی با رویکرد آموزش شهروندی در برنامه کاربردی شاد شامل فیلم‌های کوتاه و پویانمایی به موضوعاتی مانند رعایت حق تقدم، احترام به سالمندان، رعایت حریم ریلی، ارايه بلیت، استفاده صحیح از امکانات مترو، حمل بار بزرگ و معضل دستفروشان و متکدیان در مترو می‌پردازد.