خط اول تغلیظ کنسانتره شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس افتتاح شد
خط اول تغلیظ کنسانتره شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس افتتاح شد
اقتصادوتجارت : خط اول تغلیظ کنسانتره شرکت زغال سنگ پرورده طبس، از شرکتهای تابعه شستا، با ظرفیت تولید 68 هزار تن کنسانتره زغال سنگ با حضور سرپرست سازمان تأمین اجتماعی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل ازاداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، دکتر میرهاشم موسوی در مراسم افتتاح خط اول تولید کنسانتره شرکت زغال‌سنگ پرورده طبس اظهار داشت: در آستانه یوم الله ۱۳ آبان خوشحالیم که این کار ارزشمند توسط متخصصان کشورمان به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی افزود: امیدواریم در سایر بخش‌ها نیز از تلاش ارزشمند متخصصان کشور الگوبرداری شود و کسانی که توان و دانش متخصصان کشور را نادیده می‌گرفتند به ارزش و اهمیت کار بزرگی که در این شرکت صورت گرفته است، توجه کنند.

لازم به ذکر است این خط تغلیظ زغال‌سنگ قرار بود توسط یک شرکت ایتالیایی احداث شود که پس از تحریم‌های ظالمانه و انصراف این شرکت، کار به متخصصین داخلی سپرده شد و امروز شاهد بهره‌برداری از این پروژه هستیم.

در مراسم افتتاح این خط تغلیظ؛ امام جمعه، فرماندار و مسئولین شهرستان طبس نیز حضور داشتند.

ذخایر زغال‌سنگ کک‌شو و حرارتی در حوزه طبس در حدود ۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تن برآورد شده است که مهمترین ناحیه در این محدوده از نظر کمی و کیفی؛ زغال‌سنگ کک‌شو منطقه پرورده در ۷۵ کیلومتری جنوب طبس است.