حمایت و مساعدت شرکت بهره‌برداری متروی تهران در تولید قطار ملی
حمایت و مساعدت شرکت بهره‌برداری متروی تهران در تولید قطار ملی
اقتصادوتجارت : شرکت بهره برداری متروی تهران در تولید قطار ملی کمک بزرگی کرد.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ منوچهر منطقی در دومین روز برگزاری پنجمین نمایشگاه حمل و نقل، لجستيك و صنايع وابسته با حضور در غرفه شرکت بهره برداری از قطعات ساخت داخل که توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان تولید شده بود، دیدن کرد.
وی با اشاره به اینکه پروژه قطار ملی تقریباً از تیرماه ۹۸ شروع شده افزود: کارکنان شرکت بهره برداری متروی تهران برای تولید آن کمک کرد، چون دانش ذخیره شده زیادی دارند.
منطقی تصریح کرد: کسانی که در تعمیر و نگهداری کار می‌کند دانش بیشتری و به روزتری نسبت به کسانی که در کارخانه فعال هستند، دارند.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته خاطرنشان کرد: یک طرف تولید قطار ملی دوستان بهره‌برداری مترو بودند و خیلی در این راه کمک کردند.
وی با بیان اینکه با کمک دوستان، استاندارد سازی این قطار در حال انجام است گفت: در یک بخش با کمک خود کاربرها تک تک نقاطی که مدنظرشان است اصلاح شود، اعلام می‌کند. چون قطاری است که توسط خود ایران طراحی و ساخته شده و بحث دوم، دریافت مجوز سیر بین المللی است که انشالله تا دو سه ماه آینده اتفاق می افتد.
منطقی در پایان افزود: تولید صنعتی قطار ملی انشالله در سال ۱۴۰۱ انجام خواهدشد