حل مسئله انتقال صنف فلزات رنگی به خارج از شهر
حل مسئله انتقال صنف فلزات رنگی به خارج از شهر
اقتصادوتجارت : مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر اهمیت دور شدن اصناف آلاینده از مناطق شهری ، اظهار کرد: پروژه نگین خاوران به عنوان مقصد انتقال صنف فلزات رنگی باید مورد توجه قرار گیرد‌.

به گزارش اقتصادوتجارت به نقل از روابط‌عمومی شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر، قدرت‌اله محمدی در حاشیه بازدید خود از پروژه‌های عمرانی گفت: فلزات رنگی شامل مس، برنج، سرب، باطری و سایر محصولات مشابه آلودگی زیست محیطی زیادی در پایتخت ایجاد می‌کند و باید برای تسریع انتقال این صنف هر اقدامی انجام داد.

✅وی با بیان اینکه پروژه نگین خاوران با تهیه ۶۰۰ واحد برای انتقال صنایع فلزات سنگین برنامه ریزی شده است، افزود: زمینی برای این امر اختصاص پیدا کرده اما متاسفانه برای تعیین و پرداخت عوارض تغییر کاربری آن، مشکلاتی با اداره جهاد کشاورزی به وجود آمده است که برای حل این مساله باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرد‌.

✅مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر درباره اهمیت اجرای این پروژه بیان کرد: حدود ۴ هزار واحد از اصناف آلاینده از سطح استان تهران با احداث این پروژه از محدوده شهری خارج خواهند شد به همین دلیل علاوه بر طرح موضوع در کارگروه اضطراری آلودگی هوا، از طریق وزارت جهاد کشاورزی هم برای حل موانع اجرای این پروژه اقدام خواهیم کرد‌.

✅محمدی در ادامه  به انتقال کامل اوراقچيان خیابان شوش اشاره کرد و افزود: مجتمع ثامن الحجج به طور کامل اجرا شده است اما واحدهای اوراقچی همچنان در مرکز شهر فعالیت می‌کنند و واحد خود را در مجتمع ثامن الحجج اجاره داده اند .

✅وی در پایان تصریح کرد: انتقال برای واحد‌هایی که از قانون تمکین نمی‌کنند با کمک ناجا و قوه قهریه به زودی انجام خواهد شد.