جزییات طرح ترافیک خبرنگاری از زبان سخنگوی شهرداری/ رسانه‌ها درخواست‌ خود را به مرکز ارتباطات ارسال کنند
جزییات طرح ترافیک خبرنگاری از زبان سخنگوی شهرداری/ رسانه‌ها درخواست‌ خود را به مرکز ارتباطات ارسال کنند
اقتصادوتجارت : سخنگوی شهرداری تهران از واگذاری مسئولیت صدور مجوز طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری به مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران خبر داد و گفت: از این پس، رسانه‌ها معرفی نامه خبرنگاران خود را به این مرکز ارسال کنند.

عبدالمطهر محمدخانی در گفت‌وگو با شهر درباره وضعیت مجوز ورود به طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران گفت: با دستور شهردار تهران و با همراهی معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک، مسئولیت صدور مجوز طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری از امسال به مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران واگذار شد. بر همین اساس لازم است که رسانه‌های متقاضی، کلیه مکاتبات در این خصوص اعم از نامه‌های درخواست سهمیه طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاران و لیست خبرنگاران مورد نظر خود را به مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران ارسال کنند.

وی افزود: ثبت‌نام در سامانه تهران من و ارسال مدرک توسط خبرنگاران و روزنامه‌نگاران محترم در این سامانه به روال هرساله انجام می‌پذیرد و تغییری در این بخش صورت نگرفته است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری پایتخت با اشاره به محدودیت‌ها و سقف مشخص صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری بیان کرد: کمیته تسهیم مجوز طرح ترافیک در مرکز ارتباطات با حضور نماینده شورای شهر به عنوان عضو ناظر، نماینده معاونت حمل‌ونقل و ترافیک و نماینده معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد تشکیل خواهد شد تا نسبت به اختصاص سهمیه هر رسانه طبق شاخص‌های شفاف و تخصصی، اقدام شود.

وی با تأکید بر اینکه صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری براساس اولویت حرفه‌ای رسانه‌ها و شاخص‌های استاندارد بررسی می‌شود، گفت: از جمله این شاخص‌ها می‌توان به قدمت و فراگیری رسانه، پرمخاطب بودن، تعدد سرویس‌های خبری، موضوعی و تخصصی و تعداد خبرنگاران رسمی و ثبت شده رسانه متقاضی در سامانه معاونت مطبوعاتی اشاره کرد.

محمدخانی در پایان افزود: فرآیند صدور مجوز طرح ترافیک خبرنگاری در سامانه تهران من پس از اعلام نهایی مرکز ارتباطات در خصوص سهمیه هر رسانه و اسامی خبرنگاران مجاز، توسط معاونت محترم حمل و نقل و ترافیک و به روال هرساله در سامانه تهران من صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش شهر، طبق اعلام معاونت حمل و نقل و ترافیک مهلت ثبت‌نام طرح ترافیک و کارت بلیت خبرنگاری تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ تمدید شده است.)