جزئیاتی از پذیره‌نویسی عمومی ۲ هزار میلیارد ریالی تامین سرمایه خلیج فارس در فرابورس
جزئیاتی از پذیره‌نویسی عمومی ۲ هزار میلیارد ریالی تامین سرمایه خلیج فارس در فرابورس
اقتصاد و تجارت : مدیرعامل فرابورس ایران از موافقت با پذیره‌نویسی عمومی تامین سرمایه خلیج فارس خبر داد و جزئیاتی از این پذیره‌نویسی را اعلام کرد.


به گزارش اقتصاد و تجارت و به نقل از روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، امیر هامونی از موافقت با پذیره‌نویسی عمومی دو شرکت تازه تاسیس در راستای تشکیل سرمایه در کشور و کمک به تامین مالی شرکت‌های سهامی عام در شرف تاسیس خبر داد و گفت: پذیره‌نویسی عمومی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس از طریق بازار سوم فرابورس ایران و به روش ثبت سفارش انجام می‌شود که جزئیات آن به زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
وی ضمن قدردانی از همکاری سازمان بورس و اوراق بهادار در ارائه مجوزهای لازم مربوط به درج و پذیره‌نویسی این دو شرکت، اظهار داشت: سرمایه شرکت تامین سرمایه خلیج فارس (سهامی‌عام در شرف تاسیس) ۵ هزار میلیارد ریال است که از این میزان ۳ هزار میلیارد ریال آن توسط موسسین پرداخت شده و ۲ هزار میلیارد ریال نیز از طریق پذیره‌نویسی عمومی با قیمت هر سهم، هزار ریال تامین خواهد شد.
وی حداکثر تعداد سهام قابل خرید در پذیره‌نویسی شرکت تامین سرمایه خلیج فارس توسط اشخاص حقیقی و حقوقی را ۴۰ هزار سهم اعلام کرد و افزود: با این حال حداکثر سهام قابل خرید تعیین‌شده در پذیره نویسی‌ها به منزله تخصیص قطعی سهام نبوده و منوط به وجود سهام متناسب در زمان عرضه و با رعایت الزامات روش ثبت سفارش است.
هامونی در نهایت در خصوص معاملات ثانویه سهام دو شرکت با اشاره به اینکه پس از اتمام پذیره‌نویسی، نماد مربوطه در بازار سوم متوقف خواهد شد، خاطر نشان کرد: انجام معاملات ثانویه سهام شرکت‌های پذیره‌نویسی‌شده پس از صرف زمان لازم برای انجام امور مربوط به ثبت شرکت نزد مرجع ثبت شرکت‌ها و ثبت نزد سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین درج در یکی از تابلوهای فرابورس، امکان‌پذیر خواهد بود.