جان پناه شهید آتش نشان امید عباسی در قله عقاب نشين لتمال
جان پناه شهید آتش نشان امید عباسی در قله عقاب نشين لتمال
شبکه اقتصادوتجارت : ساخت جان پناه و استراحتگاه كوهنوردان به نام شهید آتش نشان امید عباسی در قله عقاب نشين لتمال تكميل و براي استقبال از كوهنوردان و طبيعت دوستان در منطقه ٢٢ افتتاح شد.

گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه ٢٢؛ علي نوذرپور با حضور در برنامه كوهپيمايي به قله عقاب نشين لتمال (آسياب باد) و مراسم افتتاحیه جان پناه شهید امید عباسی، ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي آتشنشان گفت: يكي از موضوعات مورد توجه مديريت شهري در اين دوره، موضوع ورزش، طبيعت گردي و كوهنوردي بوده است که در این راستا تلاش شده از هرگونه فضاي مناسبي كه در اختيار داريم براي حضور مردم، همراه با ورزش و تحرك استفاده کنیم.
شهردار منطقه ۲۲ با اشاره به شيوع كرونا و محدوديت هاي به وجود آمده خاطر نشان کرد: شهروندان به ويژه جوانان كه تحرك بيشتري دارند، مي توانند با حضور در طبيعت و با رعايت پروتکل های بهداشتی مورد نظر مسوؤلين بهداشتي كشور، بخشي از ناملايمات، تألمات و ناراحتي هايي كه به واسطه اين بيماري، گريبان گير مردم شده است را كاهش دهند.
وی همچنین با بیان اینکه يكي از دغدغه هاي فكري و محورهای كاري بنده طي سي سال خدمت موضوع آتش نشان ها بوده است افزود: خوشبختانه از آن زمان تا كنون، آتشنشان ها هم از جهت سازماندهي و هم از نظر جايگاه اداري در موقعيت و شرايط بهتري قرار گرفته و پيشرفت های خوبي داشته اند.
نوذر پور تصريح كرد: نيروهايي كه در اين سازمان جذب شده اند نيروهايی علاقمند و با انگيزه هستند كه در طول مدت فعاليت شان، به واسطه جان فشاني هايي كه براي حفظ جان و مال مردم داشته اند، اعتماد مردم را جلب كرده و مورد احترام آنها قرار دارند و قطعا آتشنشان ها، آبرو و سرمايه هاي اجتماعي شهرداري هستند.
شهردار منطقه ٢٢ در ادامه در خصوص انتخاب نام شهید امید عباسی براي اين جان پناه، گفت: نمونه قابل توجه و تقدير آتشنشان ها، شهيد اميد عباسي است، كسي كه براي نجات جان يك كودك، جان خود را فدا كرد و با مرگ و اهداء اعضاي بدنش، جان چند تن ديگر را نجات داد و شهيد عباسي تنها يك آتشنشان نبود، بلكه نجات جان انسانها كار او بود و قطعا و بی تردید اين كار براي جامعه ايراني و فرهنگي كه در آن شهادت جايگاه بالايي دارد، بسيار ارزشمند است و به همين دليل در بلندترين نقطه ارتفاعي كوههاي اين منطقه نام اين جان پناه، به نام ايشان مزين شد.
وی متذکر شد: كوهنوردان با استراحت در اين جان پناه، و ذكر فاتحه، ياد شهيد امید عباسی را زنده نگه مي دارند و این شهید والا مقام الگويي براي جوانان اين كشور است، تا بدانند كسي كه براي جان و مال مردم تلاش كند، جايگاه والايي در نزد خدا و مردم خواهد داشت.
به گفته نوذرپور، اگرچه برنامه هاي اجتماعي پياده روي و كوهپيمايي، بدليل شیوع ویروس كرونا تا حدود زیادی تحت تاثیر این بیماری قرار گرفته است، ولي اين برنامه ها ادامه خواهند داشت و تلاش مي كنيم كه از ظرفيت ها ي بيشتري در اين مسير استفاده كنيم.
شهردار منطقه ٢٢ تصریح کرد: تمام تلاش من و همکارانم در طول دوره مديريت شهري، اين بود كه بتوانيم از ظرفيت هاي طبيعت بكر و دست نخورده منطقه، به ويژه كوهها و بوستان هاي جنگلي براي استفاده بهینه شهروندان بهره ببريم و به نام فضاهاي عمومي و تفریحی در اختيار عموم جهت استفاده قرار دهيم چرا که منطقه ٢٢ به دليل نقش، كاركرد و قالبي كه براي آن تعريف شده، يك منطقه تفرجگاهي است و مي تواند در حوزه طبيعت گردي و ورزشي، يكي از قطب هاي گردشگري، مورد توجه همه شهروندان تهران باشد.
نوذرپور در پایان هدف از ساخت چنين مجموعه هايي از جمله ديارگاه “تيناز” و پياده راه “سبز راه” كه در اين منطقه در حال شكل گيري است، علاقمند كردن مردم و به ويژه جوانان به ورزش و استفاده از فضاهاي مناسب براي ايجاد نشاط و شادابي و ارتقاء روحيه آنان دانست.