تکمیل ظرفیت بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور با مشارکت بانک صادرات ایران
تکمیل ظرفیت بزرگترین مجتمع آلومینیوم کشور با مشارکت بانک صادرات ایران
اقتصادوتجارت : جشن تکمیل ظرفیت تولیدی شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب با حضور سیدرضا فاطمی‌امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، عبدالرضا مصری نایب رییس مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان مجلس، مسئولان و مدیران کشوری و استانی و با مشارکت و حمایت مالی بانک صادرات ایران در لامرد استان فارس برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، نائب‌رئیس هیئت‌مدیره این بانک همزمان با سفر وزیر صمت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، از شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب بازدید و ضمن حضور در جشن تکمیل ظرفیت تولیدی این شرکت، راه‌های گسترش همکاری و حمایت از افزایش ظرفیت این واحد تولیدی را مورد ارزیابی قرار داد.

امیر یوسفیان در این سفر برای ادامه همکاری بانک صادرات ایران با این مجتمع و تامین سرمایه در گردش آن از طریق اعتبارات اسنادی ریالی داخلی و تسهیلات ارزی اعلام آمادگی کرد.

شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب به عنوان مدرن‌ترین کارخانه تولید آلومینیوم خاورمیانه، با مشارکت بانک‌های بزرگ کشور در کنسرسیومی با عاملیت بانک صادرات ایران و متشکل از بانک‌های ملت، ملی و تجارت با فاینانس ١.٢ میلیارد دلاری (٦١٠٢ میلیون یوآن) در زمینی به مساحت ٢٠٠ هکتار در منطقه صنعتی لامرد استان فارس راه‌اندازی و در اوایل اردیبهشت ماه سال ١٣٩٩ به بهره‌برداری رسید.

در حال حاضر در این مجتمع صنعتی بیش از ۲ هزار نفر مشغول به کار هستند که بیش از ۹۰ درصد آنان از جوانان بومی شهرستان‌های لامرد و مهر هستند.

جشن تکمیل ظرفیت تولید این شرکت با حمایت و تامین مالی بانک صادرات ایران، موجب افزایش توان تولید آن به بیش از ٣٠٠ هزار تن در سال (٣٠ درصد تولید آلومینیوم کشور) شده به نحوی که مجتمع صنایع آلومینیوم به تولید شمش آلومینیوم در مقیاس ١٤٤هزار تن، بیلت به میزان ٨٦ هزار تن و اسلب به میزان ٧٠ هزار تن دست ل کنند.