تکمیل زنجیره تولید آرد کشور با بانک ملی ایران
تکمیل زنجیره تولید آرد کشور با بانک ملی ایران
اقتصادوتجارت : بانک ملی ایران در ادامه سیاست های حمایتی خود از تولیدکنندگان کشور و با توجه به افزایش قیمت گندم و نیاز شرکت های تولیدی به سرمایه جهت تأمین مواد اولیه، تسهیلات ویژه ای را به یکی از شرکت های تولیدی آرد اختصاص داده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، شرکت خباز آرد شیراز با قدمت ۳۸ ساله، یکی از شرکت هایی است که برای تقویت توان تولید خود از تسهیلات بانک ملی ایران یاری گرفته و توانسته با تسهیلات سرمایه در گردش این بانک ضمن حفظ اشتغال موجود خود، اشتغال زایی جدیدی نیز ایجاد کند.

این شرکت انواع آرد غنی شده با آهن و اسید فولیک و سمولینا، انواع آرد جهت تولید نان پیتزا، فانتزی، کارخانجات نشاسته، رشته، ماکارونی، کیک، بیسکوییت، ویفر، کراکر و سبوس خوراکی و انواع آردهای آنزیم دار را توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک تولید می کند و اکنون ۱۴۰ نفر پرسنل فعال (۷۰ درصد بومی، ۲۰ درصد غیر بومی و ۱۰ درصد فصلی) دارد.

بانک ملی ایران ۸۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات فروش اقساطی و ۹۸۵ هزار میلیارد ریال تسهیلات سرمایه ثابت به شرکت خباز آرد شیراز تخصیص داده است که این تسهیلات می تواند کمک موثری به حفظ اشتغال، ادامه فعالیت شرکت، خرید گندم و پرداخت وجه به موقع آن به کشاورزان و در نهایت افزایش تولید و رونق اقتصادی استان باشد.

همچنین با تسهیلات سرمایه ثابت بانک ملی ایران علاوه بر تجهیز انبارهای ذخیره سازی گندم، برای حداقل ۲۰ نیروی جدید در شرکت اشتغالزایی شده است.

علاوه بر این، تجهیز انبارهای ذخیره سازی گندم همواره از دغدغه های اداره غله بوده که به استناد جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید باید طی یک برنامه زمانبندی ۴ ساله انجام می شد و علاوه بر تسریع و روان سازی در روند تولید، از حیف و میل شدن مقدار قابل توجهی گندم جلوگیری می کن