تولید ١٩٢ هزار تن کاتد و رشد ۵ درصدی، ثمره تلاش ۸ ماهه شرکت ملی مس
تولید ١٩٢ هزار تن کاتد و رشد ۵ درصدی، ثمره تلاش ۸ ماهه شرکت ملی مس
اقتصادوتجارت : شرکت مس در 8 ماه نخست سال جاری، در تولید کاتد مس نسبت به برنامه پیشی گرفت و رشد 5 درصدی را در کارنامه خود به ثبت رساند، به‌طوری‌که طی این بازه زمانی با عملکرد 191 هزار و 785 تنی از برنامه ابلاغی 182 هزار و 685 (افزایش 9 هزار و 100 تنی)، عبور کرد.

به گزارش نیسیکو به نقل از مس پرس، سعد عبدی مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت با ارائه گزارش تولید ۸ ماهه نخست سال جاری، گفت: کل استخراج شرکت مس از ابتدای سال تاکنون ۱۳۵ میلیون و ۶۱۷ هزار تن بوده که بر اساس عملکرد معدنی از برنامه جلوتر بوده و رشد ۸ درصدی را ثبت کرده است.
وی با بیان این که از ابتدای سال تاکنون ۸۱۹ هزار و ۸۱۶ تن کنسانتره مس تولید شده، افزود: میزان تولید کنسانتره مس نسبت به برنامه ۵ درصد رشد داشته که بنوبه خود یک رکورد تلقی می‌شود.
عبدی در ادامه با تاکید براینکه گزارش تولید بر اساس فعالیت در ۵ معدن صورت گرفته، گفت: عملکرد در معادن مس سرچشمه، مس میدوک، مس سونگون، ایجو و چهل کوره منجر به ثبت رکوردهای مورد نظر شده است. 
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت در ادامه میزان رشد تولید کنسانتره مولیبدن را در این بازه زمانی ۱۴ درصد اعلام کرد و افزود: میزان تولید کنسانتره مولیبدن در این مدت بالغ بر ۵ هزار و ۳۰۷ تن می‌باشد.
وی با بیان اینکه در تولید آند نسبت به برنامه نیر ۷ درصد رشد داشته‌ایم، میزان آند تولیدی را ۲۳۷ هزار و ۵۴۶ تن اعلام کرد و گفت: میزان تولید طبق برنامه ۲۲۲ هزار و ۵۹۰ تن تعیین شده بود که خوشبختانه در این مورد هم جلوتر از برنامه عمل کرده‌ایم.
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت در ادامه با اشاره به رشد ۴ درصدی تولید مس محتوای معدنی (مهمترین شاخص تولید شرکت‌های معدنی) در ۸ ماهه سال جاری، توضیح داد: طبق برنامه میزان تولید مس محتوی ۱۹۱ هزار و ۳۹۹ تن پیش‌بینی شده بود که این رقم با رشد ۴ درصدی به ۱۹۸ هزار و ۳۲۰ تن رسید.
وی در رابطه با دیگر تولیدات شرکت گفت: در حوزه تولید اسید سولفوریک و لجن الکترولیزی حاوی طلا و نقره نیز رکوردهای بی نظیری در این مدت ثبت شده است.