توسعه حمل و نقل عمومی و برقی سازی یکی از مهم ترین راهبرد های توسعه شهری تهران است
توسعه حمل و نقل عمومی و برقی سازی یکی از مهم ترین راهبرد های توسعه شهری تهران است
اقتصادوتجارت : شهردار منطقه2 تهران در دیدار با استاندار نجف اشرف، بر آمادگی مدیریت شهری بر انتقال تجارب خود در حوزه‌های مختلف شهری به نجف تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه۲،مهدی صالحی،شهردار منطقه۲ در دیدار با استاندار نجف و هیئت همراه با تأکید بر آمادگی مدیریت شهری منطقه در انتقال و تبادل تجارب در حوزه توسعه شهری گفت: امروز که دغدغه شما ارتقای سطح کیفی شهری است که میزبانی از زائرین حضرت علی (ع) مهم ترین افتخار است و با عث خرسندی و افتخار ما در مدیریت شهری تهران است که بتوانیم با تبادل تجربیات خود بتوانیم دررفع این دغدغه و توسعه نجف نقش آفرین باشیم.

وی با اشاره به طرح های توسعه شهری تهران و راهبردهای تعیین شده گفت: تهران شهری با قدمت ۷هزارساله ،۲۸۳ سال ا ست که پایتخت کشور ایران بوده و دراین سال ها ، دوره تاریخی زیادی را سپری کرده تا به امروز که به عنوان دومین کلانشهر خاورمیانه شناخته شده است.
صالحی ضمن تشریح فرایند توسعه شهری پایتخت گفت: طرح و راهبردهای توسعه شهری درچند مرحله تدوین و اجرایی شد و امروز راهبرد جدید توسعه شهری مبتنی بر حمل و نقل عمومی طراحی شده است .

وی درادامه به ساختار و ویژگی های جغرافیایی منطقه ۲ تهران اشاره کرد و گفت: توسعه زیرساخت های فرهنگی،ورزشی، خدماتی همراه با توسعه حمل و نقل عمومی با بهره گیری بهینه از ظرفیت ها همواره مورد توجه مدیریت شهری منطقه بوده و اتفاقات خوبی در این منطقه رقم خورده است.

شهردار منطقه۲ در پایان توسعه حمل و نقل عمومی و برقی سازی ناوگان حمل و نقل را مهم ترین پروژه شهر تهران برشمرد و گفت: مدیریت شهری آمادگی دارد تا تجارب خود را در توسعه شهری با استانداری نجف به اشتراک بگذارد.

یوسف مکی گناوی استاندار نجف اشرف نیز در این نشست با بیان اینکه شهر نجف نسبت به تهران از قدمت بیشتری برخوردار است و طرح توسعه شهر را شاهد بودیم گفت: امید است بتوانیم با تبادل تجربیات لازم در حوزه توسعه شهری تهران بتوانیم دغدغه های شهری نجف را مرتفع کنیم.