توزیع ۱۰۰ هزار تن شکر تا ماه رمضان/ افزایش قیمت در دستور کار نیست
توزیع ۱۰۰ هزار تن شکر تا ماه رمضان/ افزایش قیمت در دستور کار نیست
اقتصادوتجارت : مدیرکل هماهنگی بازرگانی دولتی گفت: از ابتدای اسفند تا ماه رمضان ۱۰۰ هزار تن شکر با نرخ مصوب در بازار عرضه می‌شود.

حجت براتعلی، مدیرکل هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی گفت: همه ساله ستاد تنظیم بازار برای حفظ آرامش بازار در ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز تمهیداتی اتخاذ می‌کند که امسال به سبب آغاز ماه رمضان بلافاصله بعد از تعطیلات، برنامه ویژه ای در حال اجراست.

به گفته وی، از ابتدای اسفند طرح توزیع ۱۰۰ هزار تن شکر در قالب شبکه‌های منتخب فروشگاه‌های زنجیره‌ای، سازمان میادین تعاونی‌های اداری توزیع می‌شود.

براتعلی می‌گوید: قیمت کنونی هر کیلو شکر در سطح شبکه‌ها ۱۱ هزار و ۵۰۰ با احتساب ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده توزیع و در شبکه‌های عرضه بسته به نوع نیاز بسته بندی می‌شود.

مدیرکل هماهنگی بازرگانی دولتی گفت: تا پایان ماه رمضان هیچ گونه افزایش قیمتی در دستور کار دولت نیست.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که هر کیلو شکر با نرخ ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در خرده فروشی‌ها عرضه می‌شود که طبق گفته فعالان در سال گذشته قیمت شکر چند بار دچار افزایش قیمت شد.

بنابر اعلام بازرگانی دولتی هر کیسه ۵۰ کیلویی شکر ۱۲ هزار و ۵۳۵ تومان و بسته بندی‌های یک کیلویی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف ۱۷ هزار و ۳۵۰ تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.