توزیع ماسک های اهدایی کره جنوبی “از طریق برنامه اسکان بشر” برای بی‌خانمان‌های شهر تهران
توزیع ماسک های اهدایی کره جنوبی “از طریق برنامه اسکان بشر” برای بی‌خانمان‌های شهر تهران
شبکه اقتصادوتجارت : نمایندگان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، ماسک‌های اهدایی برنامه اسکان بشر ملل متحد UNHABITAT که از محل کمکهای دولت کره جنوبی تامین شده بود را در گرمخانه های شهر تهران برای توزیع درمیان زنان و مردان آسیب‌دیده اجتماعی اهدا کردند.

گزارش روابط عمومی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی شهرداری تهران، باحضور سعید شرف‌دوست معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی وحید سلیمی معاون جذب و سازماندهی و عباس بابایی معاون پشتیبانی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در گرمخانه های زنان و مردان شهر تهران، بیست هزار عدد ماسک سه‌لایه اهدایی کشور کره جنوبی « از طریق برنامه اسکان بشر ملل متحد» را میان افراد ساکن در گرمخانه های تهران دریافت شد.
معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در خصوص آموزش های لازم در زمینه رعایت بهداشت فردی افراد در گرم خانه ها گفت: براساس جلسات متعددی که جمعیت هلال احمر با ستاد مبارزه با کرونا در استان تهران و ستاد کشوری مبارزه با این بیماری ویروسی داشته است، مقرر شده تا آموزش های لازم در مناطق حاشیه‌ای و مستعد انتشار و گسترش این ویروس توسط نیروهای داوطلب ارائه شود.
در ۲۵ اسفند ۹۸ نیز در قالب همکاری مشترک داوطلبان جمعیت هلال احمر و تشکل‌های مردمی همکار با حضور در گرم خانه های شهر تهران نسبت به توزیع اقلام بهداشتی و همچنین آموزش نکات بهداشت فردی یک تجربه خوب همکاری مشترک را رقم زدند. امروز نیز با اهدای ماسکهای سه لایه پزشکی اهدایی از محل خیرین بین‌المللی و همچنین اقلام خوراکی اهدایی جمعیت هلال احمر در ادامه اقدامات قبلی، همراهی و همدلی خود را با آسیب‌دیدگان اجتماعی اعلام داشتند.
شرف دوست، معاون حمایت های اجتماعی سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت های اجتماعی نیز با تاکید بر مصونیت گرمخانه نسبت به شیوع کرونا از ابتدای دوره اپیدمی این ویروس تا کنون گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که از آغاز شروع کرونا در گرمخانه های تهران اعمال شده است و همچنان با حساسیت نکات بهداشتی در حال رعایت است شاهد مصون‌ماندن گرمخانه ها از شیوع این ویروس بودیم و تلاش میکنیم ضمن آموزش افراد ساکن در گرمخانه ها از مشارکت آنها در اعمال دستورالعمل های بهداشتی استفاده کنیم.