توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه‌یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات شعار اتحادیه جهانی ارتباطات در سال ۲۰۲۳
توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه‌یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات شعار اتحادیه جهانی ارتباطات در سال ۲۰۲۳
اقتصادوتجارت : «توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه‌یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات»، به عنوان شعار امسال اتحادیه جهانی ارتباطات برگزیده شد.

به گزارش دفتر ارتباطات واموربین الملل شرکت ملی پست به نقل از روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران، هدف اتحادیه جهانی ارتباطات از برگزیدن شعار «توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه‌یافته از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات»، جلب توجه جامعه جهانی به مساله ی شکاف اطلاعاتی و ارتباطی و مرتفع ساختن نابرابری‌های موجود در این زمینه در سراسر دنیاست.
در همین راستا این اتحادیه از بخش‌های دولتی و خصوصی درخواست کرد تا از طریق ابتکار ائتلاف دیجیتال (Partner2Connect)، به اتصال جهانی و تحول دیجیتال در کشورهای کمتر توسعه‌یافته، متعهد شوند.
روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی امسال در شرایطی برگزار می‌شود که جهان به میانه‌ مسیر خود برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار سازمان ملل رسیده است. دستیابی به این اهداف با چالش‌های متعددی از جمله دسترسی محدود کشورهای کمتر توسعه یافته به ارتباطات و فناوری اطلاعات مواجه است که مستلزم تلاش مضاعف همه ذینفعان است.
به همین منظور، اتحادیه جهانی ارتباطات از عموم علاقه‌مندان دعوت کرده است به‌صورت حضوری یا آنلاین، در رویدادی که در تاریخ ۱۷ می ۲۰۲۳(۲۷ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲) در دفتر مرکزی اتحادیه برگزار خواهد شد، شرکت نمایند.
موضوع اصلی رویداد یادشده، تأکید بر اهمیت پر کردن شکاف دیجیتال و توانمندسازی کشورهای کمتر توسعه‌یافته از طریق فناوری‌های نوآورانه است.