تمام توان و عزم وزارت کار برای حل مشکل مواد اولیه ذوب آهن به کار گرفته می شود
تمام توان و عزم وزارت کار برای حل مشکل مواد اولیه ذوب آهن به کار گرفته می شود
اقتصادوتجارت : معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارشنبه ۲۴ آذرماه با حضور در ذوب آهن اصفهان ، ضمن بازدید از خط تولید ، با مدیرعامل و مسئولین این شرکت دیدار و گفتگوکرد .

احمد خانی نوذری در حاشیه این بازدید ، در گفتگو با خبرنگار ما گفت : سهم بنگاه های اقتصادی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ظرفیت تولید کشور ، ۲۰ درصد است که نشان دهنده جایگاه مهم این وزارت خانه در صنعت کشور است .
وی با اشاره به جایگاه اساسی و زیر ساختی صنعت فولاد برای کشور افزود : در حال حاضر صنایع فولادی بزرگ کشور از جمله ذوب آهن اصفهان با مشکل تامین سنگ آهن مواجه هستند و این امر یکی از دغدغه های مهم وزارت کار است که برای رفع آن به هر شکل ممکن از جمله تامین از منابع داخلی با روش فعال کردن معادن غیر فعال ، استفاده از معادن کوچک و استفاده از ظرفیت های وارداتی اقدام می کنیم .
خانی اظهار داشت : وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمام توان و عزم خود را به کار گرفته تا هیچ مشکل و چالشی پیش روی بنگاه های تولیدی نباشد .
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، از تولید ریل در ذوب آهن اصفهان به عنوان یک دستاورد ملی یاد کرد و افزود : این اقدام یک حرکت تحول زا در صنعت حمل و نقل ریلی بود و کشور ما از وابستگی به واردات این محصول مهم رها شد .
وی تولید ریل را با توجه به برنامه های کشور برای توسعه حمل و نقل ریلی بسیار مهم دانست و گفت : برای کشور ما کریدور شمال به جنوب و شرق به غرب و به طور کلی پروژه های توسعه ریلی اهمیت حیاتی دارد که انجام آنها در گرو تولید ریل بود و این یک افتخار بزرگ برای این وزارتخانه است که یکی از بنگاه های تابعه آن موفق به تولید این محصول مهم شد .